Facebook App ID is missing!

iPhone 6 Karşılığında Satılık Müstakil Ev

Uzun yıllar Amerika Birleşik Devletleri’nin otomotiv üssü olarak kabul edilen Detroit, sektördeki kriz sonrasında rekabet gücünü kaybeden firmaların fabrikalarını birer birer kapatması ile oldukça değer kaybetti. Bu durumdan özellikle mülkler etkilendi. Birçok gökdelende ya da şehrin merkezinde yer alan işyerlerinin aylık kiraları birkaç yüz dolara kadar düşerken, şehirden gelen ilginç haber Detroit’i tekrar gündeme oturttu. FOX 2 kanalının paylaştığı habere göre, Detroit’te ki müstakil bir evin sahibi olan kişi, evini iPhone 6 karşılığında satışa çıkardı.

zillow.com sitesinde listelenen ve oldukça bakımsız görünen 3 odalı müstakil evin arkasında bir de küçük bahçe yer alıyor. Evin yakınındaki komşular her ne kadar evin yıkılıp yeniden inşa edilmesinin doğru olacağını düşünseler de, ev sahibi bu işle uğraşmak yerine evi satışa çıkarmayı tercih etmiş. İnternette ilanı bulunan eve sahibinin biçtiği fiyat 3.000 Dolar olmasına rağmen, bir iPhone ile takas seçeneği de mevcut. Ev sahibi, eğer iPhone 6 teklifi gelmezse, en azından 32GB dahili hafızaya sahip bir iPad’le de takas yapabileceğini belirtmiş.

Evin satış ilanını ev sahibi adına veren emlakçı Larry Else “Satmak istediğimiz evin sahibi başka bir ülkede yaşıyor ve evi bir iPhone 6 karşılığında satmak istiyor. Fakat, benim anladığım kadarıyla istediği telefon normal iPhone 6 değil, iPhone 6 Plus modeli. Ancak, ev sahibi pazarlığa sıcak bakıyor.” diyerek, ev sahibinin aslında iPhone 6’ya da razı olabileceğinin altını çiziyor.

Evin ilanını görüp de başvuru yapanlardan Jamal Kemp, ev tadilat işiyle uğraştığı ve satışta olan evin de çok fazla masrafı olmadığı için fiyat teklifinde bulunduğunu söylüyor ve evin birikmiş durumda olan yaklaşık 6.000 Dolar civarı vergisinden dolayı vazgeçtiğini belirtiyor. Jamal Kemp’in ev sahibine yapmak istediği teklif ise şu şekilde; “Ben ev için ev sahibine 3.000 Dolar ödeyeyim; ev sahibi de vergi borcu olan 6.000 Dolar’ı ödesin.” Henüz ev sahibinin bu teklife nasıl bir tepki verdiği bilinmese de, tahmin edilebiliyor.

Eğer ev bu sene sonuna kadar satılamazsa, devlet tarafından kamulaştırılacak. Bu nedenle de evin pazarlık payının fazla olduğunu tahmin etmek güç değil.

Site Footer

%d bloggers like this: