Facebook App ID is missing!

iOS’da E-Posta Sayısını Ekrandan Kaldırmak

Birçok iPhone kullanıcısı, okumadıkları e-postaların kaç tane olduğunu merak etmez, fakat iOS menüdeki e-posta (mail) ikonunun üst kenarında bu sayıyı gösterip, verdiği rahatsızlıktan zevk aldığını düşündürür.

Birçok iPhone kullanıcısının karşısına çıkan bu durumun çözümü oldukça basittir. Ancak, konuya hemen girip sorunun çözümünü anlatmak yerine, bu sorunla (ki bazılarına göre sorun değil, gerekliliktir) sadece sizin karşılaşmadığınızı, diğer kullanıcıların da bu soruna çözüm aradıklarını bilmenizi istedik. Yani, yalnız değilsiniz. Tüm dünyadaki iPhone kullanıcıları aynı dertten mustarip.

Gelelim E-Posta Sayısını Gizleme İşlemine…

Telefonda yer alan “Ayarlar” menüsü altında “Bildirim Merkezi” alt menüsü yer alır ve bunu da birçok kullanıcı bilir. “Bildirim Merkezi” alt menüsü sadece bildirimleri gizlemeyi ya da göstermeyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer ufak ayarları yapmayı da mümkün kılar.

Bildirim merkezine girdiğinizde, uyarı mesajı ya da sesi izni almış uygulamalar listelenir ve listede biraz aşağı doğru gittiğinizde, “E-Posta” ya da “Mail” seçeneğini görebilirsiniz. Bu ikona tıkladıktan sonra, işimize yarayacak olan ve bizi büyük bir dertten (aslında büyük değil ama çoğu insanı gıcık eden bir dert) kurtaracak olan ekranla karşılaşacaksınız. Karşınıza çıkan seçeneklerin en üstünde yer alan “Uygulama İşareti” özelliğini pasif hale getirdiğinizde, tüm sorununuz ortadan kalkacak ve duacımız olacaksınız.

Site Footer

%d bloggers like this: