Facebook App ID is missing!

iOS 9’un İkinci Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu

Apple 9 Temmuzda iOS 9’un ilk açık beta sürümünü kullanıma sunmuştu. Yeni işletim sisteminin ikinci beta sürümüyle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Apple, iOS 9 ve Mac OS X El Capitan işletim sisteminin yeni beta sürümlerini geliştiricilerin kullanımına sundu. Çeşitli testlerin ardından her iki işletim sisteminin açık beta sürümlerinin 2 hafta içerisinde yayımlanması planlanıyor. Yeni açık beta ile Home Shairing opsiyonu iOS 9 işletim sistemine geliyor. Home Shairing ile iTUnes kütüphanenizi Wi-Fi üzerinden diğer mobil chazlarla paylaşabileceksiniz.

iOS 9’un yeni açık beta sürümüyle gelen bir diğer yenilikte, ses tuşunu deklanşör olarak kullanabilecek olmanız. iOS 9 işletim sistemli iPhone modelleri, tıpkı yeni iPod touch modelinde olduğu gibi ses tuşuyla fotoğraf çekebilecek. iOS 9 açık beta sürümü iPad kullanıcılarına multitasking özelliğini getiriyor. İkinci beta sürümüyle ekran üzerinde 2 uygulama aynı anda kullanılabilecek. İlk sürümün açıklarını kapatan ve küçük düzeltmeler yapan yeni sürümle iPad’de performans artışı yaşanacak.

Apple’ın beta test programına kayıtlı olabilenlerin alabildiği yeni iOS 9 beta sürüme, ilk beta sürümü indirenler güncellemeyle geçebilecek.  Mac OS X El Capitan beta 4 versiyonuysa açıkları kapatma ve performansın geliştirilmesine yönelik yenilik sunuyor. Beta 3’deki bir çok sıkıntının beta 4’de önüne geçilmiş. İşletim performansıysa gözle görülür anlamda gelişmeler yapılmış. iOS 9 ve Mac OS X El Capitan yıl sonunda kullanıcılara sunulacak.

Site Footer

%d bloggers like this: