Facebook App ID is missing!

iOS 8.3’ün 7 Özelliği

Bir iOS kullanıcısıysanız, yakın bir zamanda kullanılabilir hale gelen en son yazılım güncellemesini de muhtemelen çoktan fark etmişsinizdir. Ufak hataların düzeltilmesi ve yamaların gelmesinin yanında, yeni güncellemede iPhone ve iPad’iniz için birçok kullanışlı geliştirme bulunuyor. İşte onlardan en önemlileri:

1. Daha yaratıcı emoji’ler

iOS 8.3’ün bir dolu yeni emoji sembolleriyle geldiğini hiç şüphesiz birçoğunuz duymuşsunuzdur. Yine benzer görünümlerde gelen fakat çok daha geniş bir çeşitlilik sunan karakterlerin yanında ayrıca bir Apple Watch ve daha fazla bayrak gibi yeni eklemeler de mevcut. Ekstra yüzleri bulmak için, klavye üzerindeki smiley aracılığıyla emoji panelini açın ardından bir simgenin üzerine basılı tutun.

2. Wi-Fi üzerinden aramalar yapın

iPhone telefonunuzu iOS 8.3’e güncellediğinizde, Wi-Fi ve diğer mobil ağlar arasında sorunsuz bir biçimde geçiş yapma gibi harika bir özelliğe kavuşuyorsunuz. Fakat bunun için de uygun bir operatör kullanıyor olmanız lazım.

3. Google’ın iki aşamalı doğrulamasını kolayca kullanın

Google’ın iki aşamalı doğrulamasını desteklemeyen uygulamalar ve platformlar uygulamaya özel bir şifreye ihtiyaç duyuyorlar, ki bu da yeni bir düzenleme anlamına geliyor. iOS 8.3’te, Ayarlar’daki Mail, Contacts, Calendars üzerinden yeni bir Google hesabı eklediğinizde, sizden bir şifre yerine standart bir doğrulama kodu istenecek, ki bu da süreci çok daha hızlandıran bir şey.

4. CarPlay’e kablosuz olarak bağlanın

Halihazırda iOS 8.3 güncellemesine sahipseniz, muhtemelen en çok dikkatinizi çeken yeniliklerden birisi de CarPlay’e gelen kablosuz bağlantı desteği olmuştur. Bu yeni geliştirmeyle telefonunuza ya da tabletinize arabadayken artık bir kablo aracılığıyla bağlanmanız gerek kalmıyor. Özelliğin kurulumu için kontrol panelindeki ses kontrol tuşuna basılı tutarak araba tarafından başlamanız gerekiyor.

5. iMessage spam’lerinden kurtulun

Apple ID eposta adresinize sahip olan herhangi birisi size bir iMessage atabilir, ve siz de muhtemelen tanımadığınız kişilerden ara sıra bu mesajları alıyorsunuzdur. Neyse ki iOS 8.3 bu istenmeyen mesajlarınızı kolaylıkla filtrelemenize yardımcı oluyor. Bunun için önce Ayarlar’a, Mesajlar’a gitmeli ve ardından Mesajlar’da spam’leri görmek ve rapor etmeyi kolaylaştıran yeni bir bölüm oluşturmak adına Bilinmeyen Göndericileri Filtrele’ye dokunmalısınız.

6. Siri’yle hoparlör aramaları yapın

Muhtemelen, yeni güncellemeden önce Siri’yle hoparlör üzerinden arama yapmanın olanaklı olmadığını birçok kişi bilmiyordu. Fakat şimdi bu kesinlikle mümkün. Apple’ın bu yardımsever dijital asistanına birisini “hoparlör üzerinden” aramasını sorduğunuzda, bu özelliği kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Söz konusu özellik özellikle hareket halindeyken, toplantılarda, arabanızda ve birçok farklı yerde ellerinizi kullanmandan görüşme yapmanızı sağlıyor.

7. Ücretsiz uygulamaları şifrenizi girmeden indirin.

Her uygulama yüklemenizde şifrenizi girmek zorunda kalmak güvenlik açısından önemli olsa da, bazen buna hiç gerek olmadan uygulama indirebilmenin rahatlığına da ihtiyaç duyulabilir. iOS 8.3’le birlikte artık App Store’u ücretsiz yüklemeler için şifre sormayacak biçimde ayarlayabilirsiniz. Bunun için önce Ayarlar’a gidip iTunes & App Store’u ardından Şifre Ayarları’nı seçmelisiniz. Kısıtlamalarınız etkin hale getirilmiş durumdaysa bu özellik Genel, Kısıtlamalar ekranında görünecektir. Eğer bir Touch ID kullanıcısıysanız söz konusu özelliği kullanamıyorsunuz.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: