Facebook App ID is missing!

İnternet Alışverişinde Tasarruf Etmenin En Basit Yolları

Devir internet alışverişi devri! Peki aradığımız ürün tek tık uzağımızdaysa her gördüğümüzü satın almaktan kendimizi nasıl koruyacağız? İnternetten alışveriş yaparken tasarruf etmenin ipuçlarını sizin için araştırdık.

Düşünerek Alışveriş Yapın

İnternet alışverişi yaparken bir şeyi satın almadan önce iki kere düşünün. Hatta sepete atarken iki kere, bir de satın alma tuşuna basmadan önce o ürüne gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını iki kere düşünün 🙂 Eğer almanız gereken daha öncelikli ürünler varsa, geri kalanları bırakın.

Kategorilerde Kaybolmayın

Siteye girdiğinizde kategorilerde kaybolmak yerine sadece ihtiyacınız olan ürünü inceleyin. İhtiyacınız olmayan ürünler baktığınızda asıl odak noktasından uzaklaşabilirsiniz, kontrolü kaybetmeyin. Sitelere özel filtreleme seçeneklerini kullanarak aradığınız ürünlere en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

 

internet alışverişinde tasarruf

Fiyatları Karşılaştırın

Fiyatları karşılaştırmayı ihmal etmeyin, mutlaka daha ucuza satan bir site olacaktır. Fiyatları karşılaştırmak için de en iyi adres Cimri.com!

İade Edebileceğiniz Ürünler Alın

Mutlaka ama mutlaka iade edebileceğiniz ürünler alın. Eğer kıyafet alışverişi yapıyorsanız aldığınız kıyafet üzerinize olmayabilir, ya da beklediğiniz gibi çıkmayabilir. Bu durumda iade edemezseniz paranız boşa gitmiş olur.

Güvenli Alışveriş Yapın

Eğer ürünü almak istediğiniz site güvenilir değilse o siteden alışveriş yapmaktan kaçının. Güvenilir olup olmadığını alışveriş yapanların yorumlarından, ürünlerin fiyatlarından, güvenli ödeme yöntemi kullanıp kullanmadığına bakarak anlayabilirsiniz.

 

internet alışverişi

Eski Sezondan Alışveriş Yapın

Yeni sezondan alışveriş yapmak yerine önceki sezonlara bakabilirsiniz. Örneğin kışın çok beğendiğiniz ama pahalı gelen bir atkıyı yazın yarı fiyatına bulabilirsiniz. Kış aylarında mayo, yaz aylarında kazak almak her zaman işe yarar 🙂

İndirimleri Bekleyin

Büyük indirim günlerini bekleyin. “Ama büyük indirim başlayınca aradığımız ürünü bulamıyoruz.” dediğinizi duyar gibiyiz. Kilit noktayı açıklıyorum: indirimden önce ürünleri sepete ekliyorsunuz, indirim saatinde de indirime girenleri satın alıyorsunuz 🙂 Böylece tekrar sepete eklerken veya ararken zaman kaybetmiyorsunuz.

 

internet alışverişi

İkinci El Alışveriş Yapın

İnternet alışverişinde tasarruf için ayrıca ikinci el sayfalarını takip edebilirsiniz. Kullanmadığınız ürünleri takas edebilir ya da satabilirsiniz. Aradığınız ürünleri de çok daha ucuza bulabilirsiniz.

Eski Kıyafetlerinizi Gözden Geçirin

Kıyafetlerinizin eski olması artık kullanılmayacak hale geldiğini göstermez. Eski kıyafetler tekrar moda olabiliyor, yenisini almadan önce benzer bir kıyafetiniz olup olmadığını hatırlamakta fayda var.

Cimri.com, Tasarruf Ettirir!

Site Footer