Facebook App ID is missing!

İngiltere’de En Çok Oynanan Oyunlar

İngiltere, özellikle Türkiye’deki oyun odaklı medya içerikleri için önemli bir yere sahiptir. Bunun nedeni İngiltere’de satılan oyun adetlerinin periyodik olarak yayınlanması ve bunun da aslında bir tür trend örneği oluşturmasıdır.

Türkiye’de satışı gerçekleşen oyunların hem adetleri hem de isimlerine ulaşmak, mevcut durumda mümkün değil, ancak İngiltere’de hangi oyunun ne kadar sattığı kolaylıkla erişilebilir bir veri durumunda. İşte bu veriler arasında belki de en kapsamlı olanlardan biri daha yayınlandı ve İngiltere’de 2014 yılı sonunda en çok satan oyunlar listelendi.

PlayStation 4 platformunun yoğun ilgi gördüğü ülkelerden biri olan İngiltere’de Xbox One’da gittikçe yükselen kullanıcı sayısıyla dikkat çekiyor. Peki PlayStation 4 ve Xbox One için 2014’te en çok satın alınan oyunlar hangileri oldu? Yapılan araştırmaya göre 2014 yılında, İngiltere’de en çok satan PlayStation 4 oyunu DriveClub oldu.

DriveClub başı çekti

Yılın en gösterişli yarış oyunları arasında yer alan DriveClub’ın İngiltere’de en çok satan PlayStation 4 oyunu olmasında en önemli etkenler; şüphesiz muazzam başarılı grafiklere sahip olması ve oyunun belli dönemlerde sansasyonel indirimlere satılması başı çekti.

Halo: The Master Chief Collection büyük ilgi gördü

Xbox One platformunda ise zirvenin sahibi Halo: The Master Chief Collection oldu. İkonlaşmış Halo serisinin bütün oyunlarının bir arada sunulduğu Halo: The Master Chief Collection, İngiltere’yi adeta kasıp kavurdu. Oyun, ülkede Xbox One platformunun en gözde yapımı olarak 2014 yılını kapatmayı başardı.

PlayStation 4 ve Xbox One’da DriveClub ve Halo: The Master Chief Collection’ın takipçileri ise şunlar oldu:

PlayStation 4

1. DriveClub

2. The Last of Us: Remastered

3. Infamous Second Son

Xbox One

1. Halo: The Master Chief Collection

2. Forza Motorsport 5

3. Sunset Overdrive

Site Footer

%d bloggers like this: