Facebook App ID is missing!

Ignore No More

Sharon Standifird, ihtiyaçların yaratıcılığı nasıl tetiklediğini en iyi şekilde gözler önüne seren insanlardan biri olmaya aday. Yazılım uzmanı ve aynı zamanda bir anne olan Standifird, gününün büyük bir kısmını telefondaki uygulamalara ayıran oğlunun, sadece annesinin aramalarına cevap verecek vakit bulamamasına ya da telefonu duymamasına çözüm olarak geliştirdiği “Ignore No More” adlı uygulama ile hem kendi oğlunun hem de diğer genç arkadaşların başına bela olacak türden bir sonuca imza atmış.

Standifird’in bulduğu çözüm, temelde sorun çıkarmak üzerine kurgulanmış. Birçok çocuk için anne ve babasından gelen aramalar önemsizken, Facebook ya da herhangi bir oyun hayati önem taşır ve günün önemli bir kısmını bu tür işlerle geçirirler. Yazılımcı anne de bu noktadan yola çıkmış, “Eğer o telefonu bana cevap vermek için kullanmıyorsan, başka hiçbir şey için de kullanamazsın!” cümlesini cep telefonu uygulaması olarak geliştirmiş.

Ignore No More uygulaması (şimdilik sadece Android işletim sisteminde) anne ya da babadan gelen 10 çağrının cevaplanmaması durumunda, telefonu tüm işlemlere kapatıyor. Telefon kilitlendikten sonra çocuğun yapabileceği iki şey var; Anne veya babasını aramak ya da akşama kadar telefonsuz bir şekilde vakit geçirmeye çalışmak. Sharon Standifird uygulamayı yazarken önemli bir noktayı da göz önünde bulundurup, acil bir duruma karşı acil çağrı numarasına da izin vermiş. Yani genç arkadaşımız annesini ya da babasını aramadığı sürece sadece emniyet güçleri ile iletişime geçebilecek; Facebook hesabına ise giremeyecek bir duruma gelmiş olacak.

Uygulamanın kurulumu ve çalışır hale getirilmesi oldukça kolay. Anne ya da baba kendi telefonuna ve gıcıklık yapmayı kafasına koyduğu çocuklarının telefonlarına uygulamayı indirip kuruyor. Ardından, kendi telefonundaki kuruluma bir şifre belirleyip, rehberden çocuklarının numaralarını bulup uygulamaya ekliyor. Bu işlemlerden sonra, çocuklar tüm aramalarınıza hızlı bir şekilde dönüş yapmaya başlıyor.

Uygulamayı kurmada zorlanılabilecek tek nokta, çocuğun telefonuna ulaşmak. Bu nedenle, özellikle çocuğunuza yeni telefon aldığınızda, çocuk henüz şifre belirlemeden bu uygulamayı kurmak gerekiyor.

Site Footer

%d bloggers like this: