Facebook App ID is missing!

İçeriği Temiz Nemlendirici Önerileri

Nemlendiriciler, özellikle kadınların en çok kullandığı kozmetik ürünlerinden bir tanesidir. Cilt tipimiz ne olursa olsun mutlaka hepimiz bir nemlendiriciye ihtiyaç duyuyoruz. Hatta yağlı ciltlerin bile bir yağlandırmayan nemlendirici kullanması gerekiyor. Nemlendiriciler, özellikle de her gün makyaj yapan kadınların belki de en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Çünkü hiçbirimiz makyaj malzemelerimizden dolayı yüzünün pul pul dökülmesini istemeyiz, değil mi?

Bu durumda ilk yapmanız gereken şey cilt tipinizi öğrenmek olacaktır. Yağlı, kuru ve karma cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu öğrenmeli ve bu doğrultuda bir seçim yapmalısınız. O halde yeni bir nemlendirici almak isteyenler için birkaç marka önererek yardımcı olalım.

Nemlendirici Örnekleri

cilt bakım

İlk olarak alacağınız nemlendiricinin sizin cildinize zarar vermemesi gereklidir. Bunun yanında bir de içerisinde zararlı maddeler bulunmamalı ve hayvanlar üzerinde de deney yapılmamış olmaları gerekmektedir. Bunların dışında az önce de söylediğim gibi cilt tipinize uygun bir nemlendirici tercih etmeniz gerekir. Aksi halde yağlı bir cilde sahipseniz kuru ciltler için üretilen nemlendiriciler, sivilce ve yağlanma yapabilir.

Eau thermale jonzac Rehydrate Organik Sertifikalı Hafif Nemlendirici Krem

Karma cilt tipi için uygun olan bu nemlendirici, cildi yağlandırmadan ihtiyaç duyduğu nemi sağlama konusunda yardımcı olur. Aynı zamanda cilde esneklik kazandırmaya ve hassasiyeti gidermeye de yardımcı olur

Urtekram Organik Huş Ağacı Özlü Günlük Krem

Bu nemlendirici de tüm cilt tipleri için uygun olarak üretilmiştir. Sabah ve akşam günde iki defa kullanmak yeterli olacaktır.

Svr Sensifine Creme

Hassas ve kuru cilt tipleri için uygundur. Ciltteki hassasiyeti gidererek kuruluğu azaltacağı gibi cildin nem ihtiyacını karşılamaya da yardımcı olacaktır. İhtiyaca uygun olarak günde en az 2 kere kullanılabilir.

Kiehl’s Ultra Facial Cream

Bu nemlendiricinin içinde herhangi bir zararlı madde olmamakla birlikte parfüm de bulunmuyor. Diğer nemlendiricilerin aksine günde bir defa kullanmak yeterli olacaktır. Hem nemlendirme hem de koruma özelliği bulunan bu nemlendirici her cilt tipi için uygundur.

La Praire Skin Caviar Luxe Krem

Kullananların hayran kaldığı ve uzun süre kullandığı çok fonksiyonlu bir ürün diyebiliriz. Nemlendirmek ve yumuşatmanın yanında ciltteki gözenek görünümünü de azaltıyor. Yani hem bakım hem onarım yapan bu nemlendiriciyi bir kere kullanan vazgeçemiyor diyebiliriz.

Clinique Moisture Surge Extended Thirst Relief Nemlendirici

Hemen hemen herkesin bildiği ve memnun kaldığı Clinique, kullananların bırakamadığı nemlendiricilerden bir tanesi diyebiliriz. Hem ağırlaştırmayan hem de cildin nem ihtiyacını karşılayan muhteşem bir formülü var. Diğerleri gibi günde 2 kere kullanmak bu nemlendirici için de yeterli olacaktır.

Peter Thomas Roth Water Drench Hyaluronis Cloud Cream

Bu nemlendiriciye “bulut kremi” demelerinin elbette bir sebebi var. Jel kıvamında olan ve ağırlaştırmayan bu krem cildin 72 saat boyunca nem ihtiyacını tek başına karşılayabiliyor. Hem onarım hem de bakım özelliği olan bu nemlendirici özellikle hassas ciltlere çok iyi geliyor.

Her kozmetik ürününde olduğu gibi fiyatlar özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Ama yine de siz iyice inceleyip mümkünse numune ürünlerden deneme fırsatı bulup almalısınız. Bu sayede cildinize iyi gelmeyecek bir ürüne boşuna para vermemiş olursunuz.

Site Footer