Facebook App ID is missing!

Huawei Watch’a Fornasetti Dokunuşu

Pazara sunduğu sıra dışı ürünlerle farklılık yaratan Huawei’nin, ilk olarak geçtiğimiz Mart ayında duyurulan akıllı saati Huawei Watch, ünlü İtalyan tasarımcı Barnaba Fornasetti’nin elinde yeniden şekillendi. Milan Moda Haftası’nda tasarım ve teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulan Huawei Watch Fornasetti Edition, enerjiyi yaydığına inanılan yeşil malakit taşının şık dokusu ve konsept ürün kutusuyla dikkat çekiyor.

Huawei Watch’a tasarımlarıyla hayat veren Barnaba Fornasetti, 1913-1988 yılları arasında yaşayan ve 20’nci yüzyılın en önemli sanatçılarından biri olarak gösterilen Piero Fornasetti’nin oğlu. Eklektik bir ressam, heykeltıraş, iç mimar ve tasarımcı olan Piero Fornasetti, yenilikçi ve cesur yaklaşımıyla tasarladığı farklı objeler ve dekoratif aksesuarla günümüze dek uzanmayı başaran bir tasarımcı. Barnaba Fornasetti de babasının ardından aile geleneğini devraldı ve en popüler Fornasetti parçalarına hayat vermeye devam ediyor. Barnaba Fornasetti, babasından miras kalan çalışmaların gelişimini sağlarken, dijital dünyanın avantajlarını da kullanmaya devam ediyor.

Android Wear işletim sistemiyle, akıllı saat dünyasına yeni bir soluk getirecek Huawei Watch, klasik yuvarlak hatlara sahip kol saati görselliğinde tasarlandı. Dayanıklı yapısıyla dikkat çeken ürünün, tam dokunmatik 1,4 inç ekranı 400×400 piksel çözünürlüğe sahip. Paslanmaz çelik gövdesi, safir kristal ekranı, dâhili kalp ve hareket sensörüyle de dikkat çeken Huawei Watch aynı zamanda markanın bu segmentteki ilk ürünü. Huawei Watch, çizilmelere ve hava koşullarına dayanıklı paslanmaz çelik yapısıyla pazardaki benzer ürünlere göre yüzde 40 daha dayanıklı. Sezgisel dokunmatik ekranı, kullanım kolaylığı ve konfor açısından da Huawei Watch’u öne çıkarırken, stil sahibi renk seçenekleri onu çekici kılan diğer unsurlar. Kişiselleştirilebilir arayüzü, 40 farklı saat tasarımı sunarken, mıknatıslı şarj ünitesi kullanımı kolaylaştıran bir diğer etken.

Huawei Tüketici Elektroniği Birimi, ürün tasarımı konusundaki hassasiyetini, bu alandaki ekibini kariyerinde zirve yapmış isimlerle de güçlendirerek ortaya koyuyor. Huawei, kısa süre önce, dünyanın önde gelen teknoloji markaları için tasarım alanında danışmanlık hizmetleri veren Abigail Sarah Brody’nin Huawei Kullanıcı Deneyimi Baş Tasarımcısı olarak göreve başladığını duyurdu. Brody bugün, yeni nesil akıllı cihazların tasarım süreçlerinde, 80 kişilik kullanıcı arayüzü tasarımı ekibine liderlik ediyor.

Üst düzey teknolojiyi, en iyi tasarımla harmanlayarak farklı ürünlerle pazardaki varlığını güçlendirmeye devam eden Huawei Tüketici Elektroniği Birimi ayrıca, ABD’nin San Francisco kentinde bulunan Silikon Vadisi’nde yer alacak, Kullanıcı Arayüzü AR-GE Tasarım Stüdyosu’nun kurulumu için de start verildiğini açıkladı.

Huawei bugün, aralarında; Paris Estetik Araştırma Merkezi, Londra Tasarım Merkezi, Rusya Algoritma Araştırma Merkezi, Japonya AR-GE Merkezi ve Hindistan AR-GE Yazılım Merkezi’nin de bulunduğu dünya çapındaki 16 AR-GE merkezine sahip. Şirket ayrıca, ABD’de yer alan spektrum, işletim sistemi ve çipset odaklı AR-GE Merkezi ile Avrupa’daki 5G odaklı AR-GE Merkezi’yle de inovasyon odaklı araştırma ve üretim süreçlerine imza atmaya devam ediyor.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: