Facebook App ID is missing!

Huawei P9 Tanıtıldı

Leica Camera AG işbirliği ile geliştirilen Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei P9, kullanıcılara devrim niteliğinde kamera deneyimini sunarken, tasarımıyla da göz kamaştırıyor. Tanıtım esnasında sahneyi paylaşan bir diğer ürün ise Huawei’nin üçüncü nesil akıllı bilekliği B3 Talkband oldu.

Leica ve Huawei, sektörde çığır açan bir akıllı telefon fotoğrafçılığı deneyimi için tasarım ve mühendisliğin mükemmel bileşimini P9’da bir araya getirdi. Mükemmel bir donanıma ve bu donanıma uyum içinde eşlik eden optik lensten sensörlere ve görüntü işleme algoritmasına kadar, kullanıcıların en mükemmel fotoğrafları çekmesi için her şey Huawei P9’da en ince detayına kadar düşünüldü.

Huawei P9’un benzersiz çekim yeteneklerinin başında Leica’nın; sektörün en kaliteli ve en ince ayrıntısına kadar kusursuz detayları yakalayan optik lensleri ile tasarlanan çift kamera özelliği geliyor. P9’un renkli kamerası renkleri mükemmel bir şekilde analiz ederken, monokrom kamerası ise detaylar konusunda benzersiz bir performans gösteriyor. Çift arka kamera uyum içinde çalışarak kullanıcıların detay, renk ve derinlik açısından mükemmel fotoğraflar çekmesini sağlıyor. P9, daha aydınlık ve detaylı çekimler yapabilen çift kamerası ile düşük ışık koşullarında da son derece iddialı.

P9 ile çekilen her kare, Leica’nın yüksek duyarlılığa sahip ve zamanın ötesindeki karakteristiğini vurgularken, Leica’nın Standart, Parlak Renk ve Yumuşak Doku çekim modu seçenekleri ile görsellerdeki profesyonel dokunuşu bir adım ileri taşınıyor. P9’un hassas kamera parametre kalibrasyonu ile her çekim modu Leica’nın kendine özgü sonuçlarının farklı bir yansıması haline geliyor. P9 kullanıcıları monokrom modu seçerlerse cihazlarını gerçek bir monokrom kamera gibi kullanarak, inanılmaz siyah – beyaz kareler elde edebiliyor.

Huawei’nin Hibrit Odaklanma teknolojisi ile P9, son derece hızlı, keskin ve doğru ışık değerleri sunarken göz alıcı çekimlere imza atıyor. P9, odaklanma için üç farklı yöntem destekliyor; lazer, derinlik hesaplaması ve kontrast. Cihaz çevresel şartlara göre bu seçeneklerden en uygununu devreye alarak, en iyi karenin yakalanmasını sağlıyor. P9’un geniş diyaframlı çekim özelliği de kullanıcıların benzersiz yaratıcı kareler yakalaması için sunulan bir başka yenilikçi özellik. P9’un ayarlanabilen kamera diyafram açıklığıyla, alan derinliği etkisi yaratarak ana objeye net odaklanıp arka planı bulanık bırakmak da son derece kolay.

Teknoloji harikası bir başyapıt olan P9, Huawei’nin daha önceki üst düzey P serisi ürünlerindeki minimalist tasarım DNA’sını da muhafaza ediyor. Her bir P9, en üst seviye 2.5D ekran, uzay teknolojisi ile üretilen alüminyum ve gümüş kesim gövdenin, mükemmel işçilikle harmanlanmasıyla üretildi. P9’un 64GB versiyonu, göz alıcı Haze Gold sürümü ile sektöre; metalik boyama ve mikron düzeyinde fırçalanmış metal etkisi ile birlikte, endüstriyel tasarım anlamında yeni standartlar getiriyor. Ceramic White versiyonu ise P9’a, tıpkı özel olarak boyanmış, ışığı mükemmel yansıtan yeni nesil lüks otomobil kasalarında olduğu gibi, klasik bir kasadan çok daha sert bir görsellik kazandırıyor. Bu da çevresel ışık şartları değiştikçe, telefonun farklı renk özellikleri kazanmasına yol açıyor.

Güç ve Performans

Huawei P9, bugünün akıllı telefon kullanıcılarının markadan yana değişmez beklentileri olan; güç, bağlantı ve hız ögelerinden taviz vermiyor. P9, 5,2 inç 1080p ekranıyla, gücünü yeni Kirin 955 2,5GHz 64-bit ARM-tabanlı işlemciden alıyor ve performans konusundaki iddiasını sürdürüyor. P9’un 3.000 mAh yüksek yoğunluklu bataryası ise kullanıcıları yarı yolda bırakmayacak kadar güçlü.

Huawei ayrıca, Press Touch özelliğine sahip 5,5 inç ekranıyla ve daha güçlü 3.400 mAh piliyle P9 Plus’ı sektöre tanıttı. P9 Plus dual-IC hızlı şarj özelliği ile kullanıcılara 6 saat konuşma süresini sadece 10 dakikalık şarj sonrası sağlayabiliyor. Huawei’nin telekomünikasyon alanındaki teknolojik liderliği, P9 ve P9 Plus’a; kullanıcılar açısından, mekân tanımaksızın hücresel ve Wi-Fi bağlantısını son derece güçlü bir hale getiren sanal üçlü anten mimarisi gibi birçok yenilikçi özellik de kazandırdı.

P9 ve P9 Plus kullanıcı veri güvenliğini, markanın 4’üncü nesil benzersiz lider biyometrik parmak izi algılama teknolojisi ile güvence altına alıyor. Cihazın gelişmiş parmak izi sensörü kullanıcılara, cihazlarını kişiselleştirme ve koruma imkânı sunuyor. Böylece cihazın kaza sonucu başka bir kişinin eline geçmesi durumunda veriler de en iyi şekilde korunmuş oluyor. Sensör ayrıca, kullanıcının cihazını en hızlı şekilde aktif hale getirip kullanmasını da sağlıyor.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: