Facebook App ID is missing!

Huawei Mate 8 Tanıtıldı

Huawei Tüketici Elektroniği İş Grubu, CES 2016 kapsamında, güçlü teknik özellikleri, uzun pil ömrü ve verimlilik odaklı performansı ile öne çıkan yeni Mate 8 akıllı telefonun dünya genelindeki tanıtımını gerçekleştirdi. Mate 8, Huawei’nin üst düzey akıllı telefonları dünya çapındaki kullanıcılara sunma konusundaki istikrarını pekiştirirken, marka bağlılığını artırma konusunda da iddialı bir ürün olarak sunuluyor.

Güçlü yonga seti, yüksek pil performansı ve şık tasarımı, Mate 8’i, bugünün mobil yaşayan profesyonelleri için ideal bir seçenek haline getiriyor. Mate 8, üretkenlik odaklı yazılım ve donanım özellikleriyle, verimli bir deneyim sunmak için kullanıcılarla buluşmaya hazır.

Performans ve Verimlilik İçin Tasarlandı
Son derece iddialı bir donanım yapısı ile sunulan ve Kirin 950 yonga setine sahip ilk akıllı telefon olma özelliği taşıyan Huawei Mate 8’de ana işlemci performansı, bir önceki modele göre %100 oranında artarken, grafik işlemcisi %125, güç verimliliği de %70 oranında artış gösteriyor. Ürünün mimarisi, enerji verimliliğini en yüksek performans için 4 x A72 2,3 GHz ve 4 x A53 1,8 GHz işlemcilerle dengeliyor.

4000 mAh yüksek kapasiteli batarya ile sunulan, Mate 8 iki günlük standart kullanım süresiyle, sektörün öncü performanslarından birine imza atıyor. Bunun yanı sıra, üründe yer alan hızlı şarj teknolojisi, bir gün için yeterli enerjiyi telefona yarım saat içinde depoluyor. Bu aynı zamanda, aynı segmentteki rakip ürünlere göre %105 oranında daha hızlı bir dolum süresi anlamına geliyor. Standart kullanımda 2,36 gün süren pil ömrü, yoğun kullanımda 1,65 gün boyunca, şarj ünitesine ihtiyaç duymaksızın telefonun kullanımını sağlıyor. Mate 8 ayrıca, gelişmiş 6 katmanlı termal mekanik sistemi ile ısı yayılımını dengeleyerek, tutuş anında aşırı ısınmayı engellerken, enerjiden de tasarruf sağlıyor.

Huawei’nin, Android Marshmallow 6.0 üzerine kurulu EMUI 4.0 arayüzü, kullanıcı deneyimi açısından birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Otomatik disk birleştirme özelliği, sistem performansını en iyi şekilde optimize ederken, paylaşımlı ekran modu, uygulamalar arasında kolayca geçiş yapılabilmesini sağlıyor.

Akıllı ve Güvenli
Huawei Mate 8 yepyeni ve gelişmiş bir parmak izi güvenliği teknolojisini de kullanıcılarla buluşturuyor. Üründe yer alan dairesel parmak izi sensörü, etkin kimlik saptama alanını %10 oranında geliştiriyor. Ek olarak, parmak izi dokunma alanı eşleşmesi üç aşamalı güvenlik geçişiyle cihazın daha güvenli bir biçimde kullanılmasını sağlıyor. Yenilenen sensör tasarımı ayrıca, kilit açma hızını da %100 oranında artırıyor.

Huawei Mate 8, iki yeni parmak izi arayüzü standardı ile akıllı telefonla ödeme deneyimini de bir başka boyuta taşıyor; “FIDO (Fast Identity Online – Hızlı Çevrimiçi Tanılama) ve Android M standartları”. Güçlü işlemci ayrıca, gerçek zamanlı şifreleme özelliği ile veri koruma konusunda da iddialı. Mate 8’in microSD kart kilitleme özelliği, kullanıcının dışındaki kimselerin şifre olmaksızın kart içindeki verilere erişimini de engelliyor. Bu da telefonun kaybolması ya da çalınması durumunda, kullanıcı verilerinin güvende olmasını sağlıyor.

Göz Alıcı Fotoğraflar
Huawei; daha hızlı odaklanma, üst düzey netlik ve yüksek renk doğruluğu için, tescilli görüntü işlemcisi özelinde, son üç yılda 98 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdi. Fransa’da çalışan, alanında uzman 300 kişiden oluşan özel eğitimli mühendis kadrosu, kameranın görüntü işlemci bant genişliğini 4 kat arttırıp 14-bit’e yükseltti.

Ek olarak, Sony’nin devrim niteliğindeki yeni 16MP IMX298 donanımı ile sensör boyutu, özellikle nefes kesici görüntüler için %23 artırıldı. Mate 8 ayrıca, 8 MP’lik ön kamerasına entegre edilen güzellik algılama özelliği ile en iyi öz çekimler için de akılcı bir seçenek olarak sunuluyor.

Ses Kalitesinde de Farklı
Huawei Mate 8’in “Super Hands-Free 3.0” özelliği, eller serbest konuşma deneyimini birçok farklı ortamda en kaliteli biçimde yaşamanızı sağlıyor. İster araç içinde, ister toplantı odasında ister kalabalık bir partide olun, Mate 8 tüm ortamlarda 3 metreye kadar berrak bir eller serbest görüşme kalitesi vaat ediyor. bve gürültü azaltma özelliği, nerede olursanız olun en net konferans görüşmeleri için en iyi sonucu almanızı sağlayacak.

Mate 8 ayrıca, çok yönlü ses kayıt ve yönelimli oynatma özelliklerine de sahip. Ses kaynağını otomatik olarak algılayan 3 mikrofon, tüm yönlerden en kaliteli şekilde kayıt alabiliyor. Oynatma sırasında ise kullanıcılar sesin gelmesini istedikleri yönü kendileri seçebiliyorlar. Ek olarak Mate 8 açılı çekilmiş doküman fotoğraflarının daha net okunması için otomatik düzelten doküman okuma kamera moduna sahip.

Huawei Mate 8, birçok çift SİM kartlı telefondan farklı olarak, sahip olduğu küresel bağlantı desteğiyle dört farklı 2G, dokuz farklı 3G ve on sekiz farklı 4G standardı ile 217 ülke ve bölgedeki 1.334 operatör için birçok mobil bant erişimini destekliyor. Bu da iş seyahatleri için onu akılcı bir yol arkadaşı haline getiriyor.

Mate 8’in ilgi çeken diğer yönleri ise 6 inç’lik yüksek kontrasta sahip ekranı ve şık görünümü. Sektörün önde gelen değeri olan % 83’lük ekran-gövde oranı ile büyük ekran, zarif bir görünüme kavuşuyor. 2,5D kavisli gümüş cam kesimi ve alüminyum gövde de bu zarafete katkı sağlıyor.

Huawei Mate 8 aralarında İspanya, Almanya, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Meksika ve Avustralya’nın da olduğu 30 ülkede satışa sunulacak. Ürün için tavsiye edilen satış fiyatı ise 3GB +32GB modeli için 599 Euro, 4GB + 64GB modeli içinse 699 Euro olarak belirlendi. Huawei Mate 8, şampanya- altın, ay ışığı gümüşü, uzay grisi ve moka kahverengi seçenekleri ile satışta olacak.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: