Facebook App ID is missing!

Huawei Mate 10 Tam 3 Farklı Modelle Geliyor!

Yeni Huawei Mate 10 duyuruldu. Berlin’de düzenlenen özel etkinlikle beraber ilk defa görücüye çıkan Huawei’nin yeni telefonu bu defa tam 3 farklı modelle geliyor. Yıl sonuna yaklaşırken yapay zeka konusunda yaptığı iddialı açıklamalarla adından sıkça söz ettiren Huawei firması, Mate 10’la beraber Akıllı Telefon devrinin kapandığını da iddia ediyor. Mate 10’un gelişiyle beraber; akıllı telefonların yerini ‘Zeki Telefon’ olarak adlandıran yeni cihazların alacağı söyleniyor. Zeki telefonların farkının ne olacağı ve bizleri ne gibi yeni teknolojik gelişimler beklediğiyse merak konusu…

Huawei Mate 10 Amiral Filosu

Huawei bu defa rakipleri gibi sadece bir amiral amiral gemisiyle piyasaya çıkmak yerine, 3 ayrı model Mate 10’la beraber adeta küçük bir filoyla piyasaya çıkıyor: Huawei Mate 10, Mate 10 Porsche Design ve Mate 10 Pro.

Mate 10’un İlk İncelemesi

İlk bakışta hemen telefonun ekran oranının yoğunluğu göze çarpıyor. 5.9 inç ekranla piyasaya çıkan Mate 10’un Pro modeliyse 6.0 inç ekran boyutuna sahip. Ekran paneli olarak da IPS tercih edilmiş ve Samsung’un aksine, ekran oranı 16:9 standartında. 2560 x 1440 çözünürlük ve 390 PPİ telefonun en önemli görüntü özelliklerinden bir tanesi da HDR10 desteği.

Tasarım açısından baktığımızda tablet telefon sınıfına kayış ve sonsuz ekran gibi akımları takip eden telefonun parmak okuyucu sensörü, arka tarafında yer alıyor. Parmak okuyucu sensörün hemen üzerinde de çift lensli arka kamerası yer alıyor. Fotoğraf çekme konusunda daha önce kullanıcılarını son derece memnun eden Huawei, yeni modelinde de fotoğraf makinesine büyük önem göstermiş. Çift kamera barındıran telefonun arka kamerası 20 MP ve 12 MP olarak, çift lensten oluşuyor. Görüntü kalitesi bozulmadan 2x yakınlaştırma özelliği bulunuyor. Dayanıklılık için IPS3 sertifika onayı bulunan Mate 10, parmak okuyucu konusunda da yeni bir rekora imza atmış bulunuyor. Parmak okuyucuyla telefonun açılma süresi sadece 0.33 saniye.

Teknik Donanım

Huawei Mate 10’un işlemcisi Kirin 970 Octa Core. 6 GB RAM’e sahip olan telefon, bu özelliğiyle de yeni model Android’lerin standartını tutturuyor.     

Site Footer

%d bloggers like this: