Facebook App ID is missing!

HTC U11 Tanıtıldı! Peki Galaxy S8’e Rakip Olabilir Mi?

HTC U11 geçtiğimiz günlerde yapılan lansman ile resmi olarak tanıtıldı. HTC’nin yeni amiral gemisi olacak olan telefon şaşırtıcı özelliklere sahip. Bu özellikleri ile birlikte Samsung Galaxy S8‘e rakip olmayı planlayan Tayvan’ın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC, başarılı olabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

htc-u11-galaxy-s8 1

Tasarım

Galaxy S8 5.8 inçlik QHD+ çözünürlüklü bir ekrana sahip iken HTC U11 ise 5.5 inçlik QHD çözünürlüklü bir ekrana sahiptir. Tabii ki tasarım ekran büyüklüğü ile sınırlandırılacak bir şey değil; Samsung Galaxy S8, Samsung’un ”edge” diye adlandırdığı kavisli ekranı sayesinde tasarım tarafında çıktığı günden bu yana fark yaratırken HTC eski tasarım anlayışından vazgeçmiyor. HTC U11’de de kalın ekran çerçevesiyle alışılagelmiş tasarımından izler sunuyor. Tasarımın göreceli bir kavram olduğu bir gerçek fakat teknolojiyi tasarıma uygulama noktasında Galaxy S8’in önde olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung’un öne çıkan modellerinde suya ve toza karşı dayanıklılık özelliği kullanılıyorken HTC bu zamana kadar bu anlamda gerideydi fakat HTC U 11 modelinde IP67 sertifikası sayesinde suyun 1 metre altında 30 dakika boyunca kalabilecek bir yapıda karşımıza çıkıyor.

htc2 2

Teknik Özellikler

Teknik açıdan hem Samsung Galaxy S8 hem de HTC U11‘in benzer özellikleri olduğunu görüyoruz. Galaxy S8 Türkiye’deki modellerinde gücünü Exynos 8895 platformundan alırken, HTC U11 ile Snapdragon 835 platformundan alır. Yonga setlerine bakıldığında telefonların seviyeleri birbirlerine asla uzak sayılmazlar.

Telefonların bellek ve depolama alanlarına baktığımızda Galaxy S8 ülkemizde 4 GB RAM/ 64 GB depolama alanı ile sunulmasına karşın, HTC U11 ise 4 GB RAM/ 64 GB depolama alanı ve 6 GB RAM/ 128 GB depolama alanı ile satışa sunulacak. Bu durumda ‘teknik özellikleri birbirlerine benzer’ demek en tarafsız ve en dürüst yorum olacaktır.

htc1 2

HTC U11, Sıkıştırılabilen Telefon!

HTC U11’de HTC Edge Sense kullanıcıya bambaşka bir deneyim sunuyor. Kolay bir sıkıştırma ile fotoğraf çekebilir, Facebook hesabınıza ulaşabilir veya belirlediğiniz uygulamalardan istediğinizi başlatabilirsiniz. Bu özellik ile fotoğraf çekmeden önce garip el pozisyonlarına girmenize gerek kalmıyor ve istediğiniz pozu verip telefonu sıkmanız yeterli oluyor.

HTC U 11 fiyat olarak Avrupa’da 725 Euro civarında olduğundan ülkemizde henüz kesinleşmemesine rağmen kdv dahil 3500 tl civarında olması bekleniyor.

Site Footer