Facebook App ID is missing!

HTC One’ı Adımsayar Olarak Kullanmak

Tayvanlı teknoloji devi HTC’nin yeni amiral gemisi HTC One (M8), selefine göre çok daha hızlı işlemci, daha büyük ekran ve daha başarılı bir kamera ile donatılmakla kalmamış; adımlarınızı sayabilen, yürüdüğünüz mesafeyi ölçebilen ve yaktığınız kaloriyi hesaplayabilen bir sağlık asistanı olmuş.

HTC One (M8) ile Yürüyüşe Hazırlanın…

Cihazı sağlık asistanı olarak kullanmak için, öncelikle Google Play Store’da yer alan Fitbit uygulamasını indirip kurmak gerekiyor. Hemen korkmayın, bu dünyada hala bedava olan şeyler var ve Fitbit uygulaması da onlardan biri.

Uygulamayı indirip kurduktan sonra, karşınıza çıkan ekrandan “Join Fitbit” butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından, adımsayar uygulamasını kullanmak istediğiniz cihaz türleri içeren bir ekran geliyor ve bu ekranda, en altta bulunan “No Fitbit Yet” yani “Henüz Fitbit yok” seçeneğini seçip bir sonraki ekrana geçiyoruz.

Karşımıza gelen ekrandaki kutucuklardan birine, bu uygulama için kullanacağımı e-posta adresini ve diğerine ise şifreyi giriyoruz. “Create Account” butonuna bastıktan sonra, kişisel bilgilerimizin girileceği ekran geliyor. Adımız, doğum tarihimiz, boyumuz ve kilomuz ile ilgili bilgileri girdikten sonra, uygulama bize ait olan metabolik oranı ve günlük kalori ihtiyacımızı hesaplıyor ve hedeflediğimiz kiloya ulaşmak için gerekli tavsiyelerde bulunuyor.

Aslında, kağıt ve kalem kullanarak yapabileceğimiz bir işlemi yapan ve bunun yanısıra, unutkanlık sonucu diyetimizin dışına çıkmamıza engel olan Fitbit, doğru kullanıldığında işe yarayabilecek türden bir uygulama. Fitbit kesinlikle bizi zayıflatacağını ya da bize kilo aldıracağını iddia etmiyor; Sadece bunu yaparken bize yardımcı oluyor.

Tüm bunların yanısıra Fitbit uygulamasının bedava olması, riske girmeyi ve uygulamayı denemeyi daha mantıklı bir hale getiriyor. Uygulamayı denedikten sonra, sonuçlarını bizimle paylaşabilir ve diğer okuyucularımızın bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

İpucu: Bu uygulama sadece HTC One (M8) modelinde değil, Android işletim sistemine sahip birçok akıllı telefonda çalışabiliyor. Yani, sırf Fitbit uygulaması için HTC One (M8) almanıza gerek yok.

Site Footer