Facebook App ID is missing!

HTC One M9’a Dair İlk İzlenimler

Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress’te birçok yeni ürün görüyoruz. Bunlardan bir tanesi de Tayvan’lı teknoloji üreticisi HTC’nin yeni amiral gemisi HTC One M9. Geçen yıl karşımıza çıkan ve hem tüketiciler hem de uzmanlardan tam not alan HTC One M8’in yerine gelmiş olan M9, yüksek performans ve başarılı tasarımı bir arada sunma iddiasında.

Tasarım olarak M8 ile arasında çok az fark bulunan HTC One M9, birçok renk seçeneği ile geliyor. Gümüş renkli çerçeveye sahip altın sarısı, metal grisi, altın sarısı ve pembe olmak üzere 4 farklı seçenek, HTC One M9’un selefi olan M8’le arasında göze çarpan ilk fark diyebiliriz. Ağırlık ve boyut olarak çok ufak farklara sahip olan iki model, halef/selef ilişkiisine sahip olduklarını tasarımları ile rahat bir şekilde ortaya koyuyorlar.

2 cihaz arasında fark arayanların bakması gereken ilk yer, performans özellikleri olmalı. Çünkü HTC One M9, selefine göre çok daha güçlü bir donanım konfigürasyonu ile geliyor. 8 çekirdekli Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 tipi işlemcinin yer aldığı telefonda 3GB Ram bulunuyor. Eski modelde Andreno 330 GPU kullanılırken, HTC One M9’da Andreno 430 tercih edilmiş.

HTC One M9’un M8’e göre bir diğer farklılığını kamerasında görüyoruz. M8’de yer alan arka kamerayı yeni telefonda ön kamera olarak görüyoruz. Telefonun arkasında ise 20 megapiksel çözünürlükte bir kamera yer almış.

HTC One M9’da tümleşik ve 2840 mAh gücünde bir batarya yer alıyor. Telefon için yeterli enerjiyi sağlamakta sıkıntı yaşatmayan bataryanın bir diğer önemli özelliği “Hızlı şarj teknolojisi” barındıyor olması. Bu sayede, HTC One M9’un bataryasının %60’ını yarım saatte doldurmak mümkün oluyor.

Her ne kadar başarılı bir tasarımı devam ettiriyor olsa da, HTC One M9’un bu konuda tembel davranılarak geliştirildiğini düşünmek çok da yanlış olmayacak. M8’in başarılı tasarımına rağmen, neredeyse aynı tasarımla piyasaya sürülecek olan yeni model, tasarımdaki benzerliklerden dolayı olumsuz eleştiri alabilir.

Site Footer

%d bloggers like this: