Facebook App ID is missing!

HP Stream 8 Windows 8.1 ile Geliyor

Hewlett Packard (kısace HP) 2 yeni tablet bilgisayarını duyurdu. Görece uygun fiyatlı iki model olan Stream 7 ve Stream 8’in öne çıkan özelliği ise, Windows 8.1 yüklü olarak gelmeleri. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satış fiyatları belli olan modellerden Stream 8 180$ ve Stream 7 ise 100$ fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü.

Fiyatına göre iyi sayılabilecek özelliklerle donatılmış olan Stream 8, 8 inç boyutunda, 1280×800 piksel çözünürlükte bir IPS ekranla geliyor. Cihaz performansını 4 çekirdekli, 1.8 Ghz hızında Intel Atom işlemci ve 1GB Ram’e borçlu. Stream 8’in dikkat çeken bir diğer özelliği ise Bluetooth 4.0 bağlantısının yer alması. Bu sayede, Bluetooth bağlantısı daha uzun mesafelerde ve daha az enerji tüketerek kullanılabilecek. Cihazın dahili depolama alanı 32GB ve hafıza kartı desteği de sunuyor olması önemli bir artı sağlıyor. 4.000 mAh gücünde bir batarya ile gelen HP Stream 8, yaklaşık olarak 8 saat kesintisiz kullanım imkanı sunuyor.

Stream 8, fiyatına uygun kamera özellikleri ile donatılmış olarak geliyor. Arkada 5 megapiksel çözünürlükte ve önde 2 megapiksel çözünürlükte birer kamera ile gelen tablet bilgisayar, bu konuda iddialı olmadığını hemen gösteriyor.

HP Stream 8’in küçük kardeşi Stream 7, abisinde olduğu gibi 1280×800 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. 7 inç boyutundaki ekran dışında, kamera konusunda da daha düşük özellikler barındıran HP Stream 7’nin arka kamerası 2 megapiksel ve ön kamerası ise VGA çözünürlük sunuyor. Her iki cihazda da aynı işlemci ve Ram kullanıldığı için, performans konusunda farkları neredeyse yok.

Henüz piyasaya sürülen modellerin ikisinde de Wi-Fi dışında bir internet bağlantı seçeneği mevcut değil ve 3G ya da 4G bağlantısına sahip bir modelin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda hiçbir bilgi yok.

Site Footer

%d bloggers like this: