Facebook App ID is missing!

Hoverboard Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler…

Hoverboard yani Türkçe ismiyle, elektrikli kaykay son zamanların en popüler ürünlerinden biri. Yıllardır kaykay çeşitleri özellikle gençler arasında hep popüler olmuş olsa da hoverboard’lar, teknolojiyle birleşen bir model olarak çıtayı çok daha yukarı taşıdı. Elektronik bir alet olarak hoverboard fiyat açısından da normal kaykaylar gibi değil. Unutulmaması gereken en önemli unsur da Hoverboard’un bu kadar meşhur olmasının en büyük sebeplerinden birinin komik kaza videoları olması. İzlemesi keyifli olsa da kazanın başınıza gelmesinin aynı keyfi vereceği söylenemez. Dolayısıyla, Hoverboard kullanırken güvenliğinize çok dikkat etmeniz lazım. Bu teknolojik ve sempatik alet yeri geldiğinde vahşet saçabilir. Öyle ki Amerika’da bazı eyaletlerde ve Avrupa’da bazı şehirlerde kullanımı çoktan yasaklanmış vaziyette. Hoverboard kullanırken havalı olduğunuz kadar güvenli olmak içinse dikkat etmeniz gereken bir kaç şey var…

Nerede Biniyorsunuz?

Asfalt alanlar, bisiklet yolları ya da parklar Hoverboard için uygun. Fakat, başka araçların hızlı gittiği ana caddeler ve kolayca düşmenize sebep olacak engebeli ya da bozuk yollar son derece tehlikeli. Bir de tabii ki, yayaları tehlikeye atmamak için kaldırımda gitmemeniz gerekiyor.

Yola Çıkmadan Önce Bol Antreman

Kazaların neredeyse hepsi denge probleminden dolayı çıkıyor. Hoverboard kullanımı hiç bir alete benzemeyen ve denge isteyen bir cihaz olduğu için ilk başta bir hayli antreman gerektiriyor. Binerken ve inerken mutlaka tek ayağınızı atmanız gerekiyor. İnerken hatırlamanız gereken en büyük kuralsa; daima geriye doğru adım atarak inmek ve ilk adımınızı asıl kullandığınız ayağınızla atmak. Hoverboard’un üzerinde dengenizi korumak için de dizlerinizi kırmamaya, ayaklarınızı bir birinden ayrık tutmaya ve daima ileri bakmaya özen göstermelisiniz.

Hoverboard Nasıl Şarj Edilmeli? 

Standart bir Hoverboard’un pili 4 saatte doluyor. Ertesi gün kullanmak için gece yatmadan şarja takmak hiç tavsiye edilmiyor çünkü Hoverboard’un 4 saatten fazla şarjda kalması yangın tehlikesini de beraberinde getiriyor. Her kullanımdan sonra fırsat buldukça şarj etmek ve şarj ederken en azından ters bir durum olursa fark edebileceğiniz bir yerde tutmak en mantıklısı.

Atlayıp Zıplamak Kesinlikle Tehlikeli ve Yasaktır

Bir kaykay modeli gibi gözükse de Hoverboard’u diğer kaykay modelleri gibi algılamayın. Rampalardan atlayıp hareketler yapacak kadar hafif değil ve üstüne üstlük pilli bir alet. Ayrıca çok yavaş giden bir alet olduğu için atlamaya çalıştığınız zaman çakılmanız neredeyse kesin. Olası bir çakılmada tahtasının dengesi bozulabilir, kırılabilir hatta pili patlayabilir. Siz en iyisi çıkın mahallede aheste aheste sürün, havanızı atın.

Site Footer