Facebook App ID is missing!

GTA 5’te Para Kazanma

Rockstar, yeni oyunu GTA V ile oyun dünyasındaki çıtayı ve diğer oyunlara dair beklentileri oldukça yükseltti. Oyun, kısa zamanda büyük ilgi görürken, nasıl daha efektif şekilde oynanabileceğine ilişkin çok sayıda bilgi internette uzun ve yorucu YouTube videoları üzerinden paylaşılmaya çalışıldı. Oyun severlerin ‘konuyu anlamakta’ zorlanmalarına neden olan bu tür içeriklere, en çok merak edilen konulardan birine dair çok net ve doğrudan bir makale ile çizgiyi çekiyoruz. GTA V’te nasıl para kazanılır sorusuna odaklanıyoruz.

Başlarken…

Öncelikli olarak oyunu orijinal olarak aldıysanız kutu içerisinden size 500.000 dolarlık meblağayı Normal Mod’da ve 500.000 doları da Online Mod da verecek bir Key çıkıyor. Sonrasında ise size büyük miktarda para kazandıran 2 ana görev bulunuyor. Bunlardan ilki oyunun başlarında karşılaşacağınız mücevher dükkanı soygunu. Eğer bu görevi tamamlarsanız 800.000 dolar civarı para kazanıyorsunuz.

Zırhlı araçları soyun

Sokaklarda gezerken zırhlı araçlara para taşıyan adamları ya da para taşıyan zırhlı araçları görebilirsiniz.Görevlileri etkisiz hale getirerek ve zırhlı aracın arkasını c4 ile patlatarak 5000-7000 dolar arasında para kazanabilirsiniz. Polisleri atlatmayı da unutmayın.

ATM soygunları

ATM önünde bekleyerek para yatırmaya gelen insanları soyarak da hatırı sayılır bir para elde etmeniz mümkün. Oyunun ciddi bir yaş sınırını beraberinde getirdiğini ve kötü örnek oluşturacak davranışlarla dolu olduğunu da bu noktada vurgulamakta fayda var.

Dükkan soyun

Dükkan soymak ta para kazanabilmek için iyi yöntemlerden biri. Market gibi dükkanlara girip kasiyere silah doğrultarak kasadaki parayı size vermesini sağlayabilirsiniz. Bazı marketlerde 2 adet kasa bulunur; ilk kasanın parasını aldıktan sonra silahı diğer kasaya yöneltirseniz kasiyer size diğer kasanın parasını da uzatacaktır.

Uçağı bulun

Son olarak da aşağıdaki görselde de görebileceğiniz Paletto Bay’ın alt kısmındaki yere botla giderek en derine inmelisiniz. Sonrasında batmış bir uçakla karşılaşacaksınız, sağ tarafa doğru gittiğinizde içerisinde 12.000 dolar bulunan bir kutu göreceksiniz. Gelsin paralar. Bu arada elinizde ki parayı telefondaki internet simgesini kullanarak borsada değerlendirebilir, akıllı yatırımlar yaparak paranızı %30-%40 oranında artırabilirsiniz.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: