Facebook App ID is missing!

GTA 5’te Hacker Tuzağına Dikkat!

Grand Theft Auto V (GTA 5), 2014 Kasım’ında PlayStation ve Xbox platformlarına gelmiş, PC sürümünün ise 2015 yılında yayınlanacağı açıklanmıştı. İlk olarak Ocak ayında yayınlanacağı açıklanan sürüm, daha sonra Mart ayına ertelenmişti. PC sürümüne ilişkin oyun severlerin bu uzun süreli bekleyişlerini fırsat bilen bilgisayar korsanları (hacker’lar), GTA 5 üzerinden hack faaliyetlerine ağırlık verdiler.

Tuzaklara dikkat

Oyunları satın almak yerine internet üzerinden güvenli olmayan ve yasadışı şekilde indirmek isteyenleri hedef alan hacker’lar, GTA 5’in PC sürümü gibi görünen dosyaları Torrent sitelerine yüklemek suretiyle tehlike saçıyorlar. Torrent sitesinde GTA 5’in PC sürümünün indirilebilir formda olduğunu gören oyun meraklıları, bunun bir tuzak olduğunu anlamadan, ilgili dosyayı bilgisayarlarına indirmeye başlayabiliyorlar.

Hacker’lar tehlike saçıyor

GTA 5’in bu hacker odaklı sürümlerini bilgisayarlarına indiren internet kullanıcıları telafisi mümkün olmayan sorunlar yaşayabilirler. Bilgisayarları, sonradan temizlenmesi mümkün olmayan virüsler tarafından saldırıya uğrayabilir ve hatta kişisel hesaplara ilişkin kritik bilgiler, hacker’ların eline geçebilir.

Çözüm: İndirmeyin!

Torrent’teki sahte GTA 5 PC sürümlerine dikkat etmeniz, bilgisayarınızın güvenliği için önem taşıyor. Yükleme ekranı gibi gerçek bir oyun dosyası olduğunu gösteren yapıya bile sahip olan sahte GTA 5 PC sürümleri ortaya çıktı. Bu tür linklere tıklamayınız ve bilgisayarlarınıza asla indirmeyiniz.

PC sürümü ne zaman gelecek?

Yapılan resmi açıklamaya göre yılın en önemli oyunlarından biri oaln GTA 5 için PC platformu sürümü, 2015 yılının Mart ayında yayınlanacak. Bu süreye kadar Torrent gibi internet alanlarında GTA 5 PC sürümü görürseniz mutlaka arkadaşlarınızı uyarın ve bu sürümün sahte olduğu yönünde gerekli bildirimlerde bulunmayı da ihmal etmeyin. Keyifli ve güvenli oyunlar için orijinal oyun satın alın ya da indirin.

Site Footer