Facebook App ID is missing!

GTA 5 Online’daki Arkadaşlık Gerçek Oldu

GTA 5, tüm dünyada yoğun şekilde ilgi görürken sadece dijital platformlarda değil gerçek dünyada da çeşitli şekillerde gündeme gelebiliyor. İşte bunlardan biri de oyunun Online modunda tanışıp, arkadaşlıklarını gerçek hayata taşıyan iki kişi hakkında…

GTA 5 Online ile oyun içinde arkadaş gruplarına girilebiliyor, tüm dünyadan oyuncuların yer aldığı bu platformlarda sıkı dostluklar kurulabiliyor. Ancak dostluklarını gerçek hayata taşıyan çok az insan var; işte bunlardan ikisi Nikkie Vercetti ve Duncan.

VCCM’den gerçek hayata

PlayStation 3’te GTA 5 oynarken katıldığı The Vice City Crime Mob (VCCM)’da chat yaptığı arkadaşlarından çok etkilenen ve onların olgunları karşısında kendisini çok şanslı hisseden Nikkie Vercetti adlı kadın için ekip ve oyun hayatının en önemli parçalarından biri halini alıyordu. Öyle ki oyunda tanıştığı Duncan adlı kişiyle bu kez yüzyüze görüşmek için uçakla arkadaşının yanına gidecekti.

Buluştuktan sonra oyunun haritasından esinlenerek gerçek yerlerde fotoğraflar çektiren ikili, keyifli bir hafta sonu geçirirken GTA 5’in güçlü bağlar oluşturabildiğine de en önemli örneklerden birini ortaya çıkardılar.

Online platformdan adeta bir aile doğdu

Vercetti, Duncan ile aslında anlaşamadığı çok sayıda nokta olduğunu, oyun oynayış tarzlarının da oldukça farklı olduğunu belirtiyor, ancak yakaladıkları dinamizmin gerçek hayatta çok iyi dost olmalarının önünü açtığını ifade ediyor.

Yer aldıkları arkadaş grubu içinde vakit geçirmeyi çok sevdiğini belirten Vercetti, bunun gerçek dünyadan soyutlanmasına yardım ettiğini, sıkıntı ve tasalardan uzaklaşmasını sağladığını belirtiyor. Ekibin kendisi için gerçek bir aile gibi olduğunu sözlerine ekleyen GTA 5 oyuncusu, tüm dünyaya da örnek olmayı başarıyor.

Site Footer

%d bloggers like this: