Facebook App ID is missing!

GTA 5 için Türkçe Yama Yolda

Türkiye’de yılın en çok konuşulan oyunlarından biri de Grand Theft Auto 5. Kendine has bir oyun kültürü yaratan Grand Theft Auto serisinin sonuncu üyesi, dinamik yapısı ve sunduğu uçsuz bucaksız imkanlarla büyük beğeni topluyor.

Modların, oyunun neredeyse her detayını değiştirebilecek/etkileyebilecek noktalarda uygulanabilirliği sayesinde birçok mod yapımcısını tetikleyen Grand Theft Auto 5 için ülkemizde en çok beklenen konulardan biri ise Türkçe dil desteği sunan patch’in (yama) yayınlanması. İşte bu konuda oyun severlerin yüzünü güldürecek haberler sonunda geldi…

TechnoGame adlı ekibin yürüttüğü proje, daha önce PlayStation platfromu için hazırlanan yamanın PC’ye entegre olamaması nedeniyle farklı bir alanda gelişti ve çeşitli sorunlar gündeme geldi. Ancak geliştirici ekip, Grand Theft Auto 5 için Türkçe yama projesinde önemli yol kat edildiğini açıkladı.

Açıklamaya göre Grand Theft Auto 5 Türkçe yaması Temmuz-Ağustos aylarına yetişecek. Yamanın online bölümde yer alan bazı görevleri de kapsayacağı ifade edilirken gelinen son noktaya ilişkin bir de video yayınlandı. Haberin devamında Türkçe yamaya dair görüntüleri içeren videoyu izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Site Footer

%d bloggers like this: