Facebook App ID is missing!

Grand Theft Auto 5 Ertelendi

Oyun severlerin Kasım ayı itibarıyla Sony PlayStation 4 ve Xbox One platformları üzerinden heyecan fırtınasına kapıldıkları Grand Theft Auto 5 (GTA 5), PC sürümünün 2015 yılının başında yayınlanacağı açıklanmıştı. Oyunun geliştiricisi Rockstar Games, yaptığı son açıklama ile planlamada değişiklik olduğunu ve bunun nedenlerini sıraladı.

Yapılan açıklamada Grand Theft Auto 5’in PC sürümünün 24 Mart 2015’te oynanmaya hazır olacağı belirtilirken, tarihin ileri atılmasının nedeni olarak da oyunun geliştirme sürecinin devam etmesi gösterildi. PC oyuncularını hayal kırıklığına uğratan açıklamada Rockstar Games, belki de Grand Theft Auto 5’in PC sürümünü bekleyenlerin yüreğine su serpecek detayı paylaştı: Oyunun beklemeye değecek bir şekilde sunulacağına işaret edildi.

PC sürümü gelişmiş bir sürüm olacak

Grand Theft Auto, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında heyecanla karşılanmış, tüm dünyada rekor satış başarıları yakalanmıştı. PC sürümü için ise geliştirme aşamalarının zaman alacağı ve ortaya çıkacak oyunun, daha önce yayınlanan konsol platformlarının ‘geliştirilmiş ve birçok yönden iyileştirilmiş’ sürümü olacağı ifade edilmişti.

Yenilikler neler?

Grand Theft Auto için gelecek PC sürümünde, oyun severlerin karşısına çıkacak en önemli yenilik birinci şahıs kamera açısıyla oyun deneyimi sunan mod olacak. Böylelikle karakterlerin bakış açısına çok daha yakın olmak gibi büyük bir yenilik oyun severlere sunulacak.

Yenilikler bununla sınırlı değil; 4K desteği de PC sürümüyle beraber sunulacak. Böylelikle Grand Theft Auto 5, 4K destekli PC sistemleri ve monitörlerde oynanabilecek. Oyuna gelecek bir diğer geliştirme de aynı anda 4 monitör üzerindne oynanabilecek olması.

Grand Theft Auto 5 için, Mart ayına kadar başka sürprizlerin de ortaya çıkması bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: