Facebook App ID is missing!

GoPro Omni Sanal Gerçeklik Kitinin Satışına Sunuyor

360 derecelik sanal gerçeklik videoları çekmek isteyenler için ideal bir kit olacak GoPro Omni, 17 Ağustos’ta satışa sunulacak.

Sanal gerçeklik içeriği üretmeye meraklı biriyseniz, ilginizi çekebilecek bir haberimiz var. GoPro, altı adet Hero 4 Black kamerasını küp şeklinde bir cihazda bir araya getirerek ürettiği Omni adlı sanal gerçeklik kitini satışa sunmaya başlıyor. 5.000 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak cihaz, 17 Ağustos’ta satışa sunulmaya başlayacak.

GoPro Omni’nin bugün piyasada halihazırda satılan Samsung Gear 360 gibi amatör amaçlı sanal gerçeklik setlerine kıyasla çok daha pahalı olduğunun altını çizmemiz lazım. Lakin Omni cihazı ile daha profesyonel amaçlı içerik üretmek isteyenleri hedef alıyor.

Video düzenleme programlarıyla kolayca uyum sağlaması, Omni’nin en çok ilgi çeken özelliklerinden biri arasında yer alıyor. Tüm kameralardan kaydedilen görüntüler bilgisayara aktarıldıktan sonra ekstra bir uğraş gerekmeden tüm görüntüler ortak bir klipte kolayca toplanabiliyor. Ayrıca kullanıcının isteğine bağlı 360 derece video şeklinde ya da tercih edilen sahnelerin seçilmesiyle oluşturan standart video çıkışları alınabiliyor.

Site Footer

%d bloggers like this: