Facebook App ID is missing!

Google ve Levi’s’tan Dokunmatik Denim

Akıllı giysiler üretmek için işbirliği yapan Levi’s ve Google, giyilebilir teknolojide çığır açacak bir proje için bir araya geldi. ‘Project Jacquard’ adı verilen bu proje ile ile akıllı telefonlar, pantolondan kontrol edilebilecek. Google, bu işbirliği için teknoloji, platformlar ve dijital sistem ileri bilgisini ve tecrübesini masaya koyarken, Levi’s derin moda anlayışını, perakende giyimi  ve tüketici alışkanlıkları bilgisini ortaya koyacak.

Şuan hala gelişim aşamasında olan bu proje sayesinde, yeni doğan moda ve teknoloji akımı,  ‘Jacquard’ olarak bilinen malzemeyi Levi’s’a entegre edecek. Google tarafından yaratılmış bir kumaş olan ‘Jacquard’, dijital duyu kapasiteli microfiber ile dokunarak, bizlere kıyafetimiz sayesinde cihazlarımız ile etkileşim kurmamıza olanak sağlayacak. Levi’s, tamamen geleneksel tekstil yöntemlerle üretilmesi planlanan akıllı giysilerin 2016’da piyasaya sürülmesi için Google ATAP takımı ile çalışmalarına başladı.

Google ATAP’ın  Jacquard Projesi ile dokunmatik hassasiyete sahip kumaşı, kendi ürünlerine nasıl entegre edebileceklerini gösteren videoyu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Site Footer

%d bloggers like this: