Facebook App ID is missing!

Giyilebilir Teknoloji Pazarı Yüzde 173.3 Büyüdü

Hızla gelişen giyilebilir teknoloji pazarı, akıllı gözlükler, akıllı saatler ve akıllı bileklik modellerinin artmasıyla birlikte büyük bir patlama yaptı. Özellikle lüks pazarda, Apple’ın akıllı saati Apple Watch ve Google’ın Wear işletim sistemli yeni akıllı saat modelleriyle pazardaki rekabet giderek kızışıyor. Ama asıl büyüme, akıllı bileklik pazarında yaşanıyor.

IDC’nin pazar üzerinde yaptığı araştırma, 2015 yılında 72 milyon giyilebilir cihazın satıldığını ortaya koyuyor. Rapora göre, geçtiğimiz yıl 26.4 milyon ünite olan giyilebilir teknoloji cihazları, 2015’de 72 milyona ulaşarak yüzde 173.3 büyüme gösterdi. Analistler özellikle akıllı bileklik pazarında inanılması güç bir patlamanın yaşandığını söylüyorlar. IDC’nin Dünya Çapındaki Mobil Cihazlardan Sorunlu Analisti Jitesh Ubrani, Fitbit ve Xiaomi gibi üreticilerin yer aldığı 100 dolar altı pazarda, 2015’in sonuna kadar aynı momentumla büyüme beklediklerini açıkladı.

IDC, 2019’a kadar giyilebilir teknolojik ürünlerin 155 milyon üniteye ulaşacağını tahmin ediyor. Bu tahmin ile pazarın, 5 yıllık süre içinde% 42,6 bir yıllık bileşik büyüme oranına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Site Footer