Facebook App ID is missing!

General Mobile 8 ile Android’in En Yalın Halini Deneyimleyin…

Yakın zamanda piyasaya çıkan en iddialı telefon modellerinden biri; General Mobile 8. Çünkü  bu yeni model, karşıımıza bir de yeni bir Android deneyimiyle çıkıyor. Android işletim sisteminin şu ana kadar ki en gelişmiş hali olan Android One ile telefonunuz kutudan çıktığı anda herşeyiyle kullanıma hazır…

general mobile 8 30

Android One Nedir?

Android’in bu yeni sürümünü beraber inceleyelim…

Android işletim sisteminin şimdiye kadarki en yalın ve basit haliyle karşıyayız. Dolayısıyla, akıllı telefonların kullanımı en kolay hali demek fazla iddialı olmaz. Android One ailesinin, ekran formatı 18:9 olarak piyasaya çıkan ilk üyesiyse GM 8. Telefonun içinde Google fotoğraflar ve YouTube gibi birçok program yüklü halde kutudan çıkıyor ve programlar eskiye göre daha sade ve kişiselleştirmesi daha kolay bir şekilde tasarlanmış. Çektiğiniz fotoğrafları en yüksek kalitede, ücretsiz ve sınırsız olarak depolamak da artık mümkün. Android telefonlarda sıkça karşımıza çıkan virüs sorunu konusuna da sürekli güncellenen bir güvenlik sistemiyle beraber çözüm getirmeyi hedefleyen Android One, pil ömrü ve dosya organizasyonu konusunda da yeniliklerle karşımıza çıkıyor.

general mobile 8 1

General Mobile 8 Özellikleri

Yeni nesil ekran teknolojisine ayak uyduran telefonun ekran formatı 18:9 olarak tasarlanmış. Ekran boyutu ise 5.7’’ inç ve görüntü kalitesi HD+ ve tasarım olarak oldukça ince bir çerçeveye sahip. Yeni model telefonlarda olduğu gibi ekranı ikiye bölerek kullanmak mümkün; artık çift ekran çalışmak için iki ayrı ekrana gerek yok. Yeni modelin ses sistemi Dolby Audio olduğu için ses kalitesi de son derece başarılı.

Gelelim kameraya; ön kamerası flaşlı, 13 Megapiksel ve f/2.2 diyaframa sahip. Arka kamerası da 13 Megapiksel ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Ön kamerayla arka kameranın aynı kaliteye sahip olması, özellikle son zamanların modası olan Selfie konusunda telefonu oldukça iddialı kılıyor.

Fiyat ve Teknik Özellikler

Yeni telefonun iki farklı modeli bulunuyor; 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ya da 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza olarak seçebiliyorsunuz. İşlemcisi 8 çekirdekli Snapdragon 435, pil kapasitesi 3075 mAh ve boyutları 154.2 x 72.7 x7.96 mm. GM 8’in 32 GB’lık modelinin fiyatı için buraya ve çift hat özelliği de bulunan 64 GB’lık modelini görmek için de buraya tıklayarak fiyatları karşılaştırabilirsiniz…

Site Footer