Facebook App ID is missing!

Gelmiş Geçmiş En Küçük ve Hafif Macbook!

Apple, California’da düzenlediği lansmanda Apple Watch ve Macbook Pro Retina’nın yanı sıra, bir süredir üretimini durdurduğu efsanevi dizüstü modeli Macbook’un yeni serisini de tanıttı. Yeni Macbook ile ilgili en dikkat çeken nokta, bugüne kadar karşılaştığımız en küçük ve hafif Macbook modeli olması. Eski Macbook modellerine göre bir diğer farkı, yeni Macbook’ta soğutucu fanın yer almaması. Cihaz, fansız çalışarak daha uzun batarya ömrü ve daha sessiz kullanım olanağı sağlıyor.

12 inç boyutunda bir ekranla gelen yeni Macbook, 13.1 mm kalınlığında ve 1 kg’dan daha hafif bir dizüstü bilgisayar. Yeni Macbook, aynı zamanda çok fonksiyonlu bir USB-C portu ile donatılmış olarak geliyor. Çok fonksiyonlu USB-C portu üzerinden ethernet bağlantısı, şarj bağlantısı ve diğer aygıtların bağlantısı kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Macbook’un ekranı 2304×1440 piksel çözünürlük ve oldukça düşük enerji tüketimi ile oldukça başarılı değerler yakalıyor. Cihazın touch pad’inde kullanılan sertlik algılayıcıları sayesinde, farklı dokunma sertliklerine göre atanmış görevleri çalıştırmak mümkün oluyor. Yani, yumuşak bir şekilde dokunduğunuzda açılan uygulama ile sert bir şekilde dokunduğunuzda açılan uygulamalar birbirinden farklı olabiliyor.

5. nesil Intel Core M tipi işlemci ile donatılmış olan Macbook’un enerji tüketimi çok düşük. Normal kullanımda 9 saate varan bir süre ile cihazı kullanmak mümkün oluyor. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni Macbook “Dünyanın en enerji dostu dizüstü bilgisayarı” durumunda.

2 farklı konfigüsaryona sahip olan yeni Macbook serisinin 1,299 Dolar olan modelinde 1.1 Ghz hızında çift çekirdekli Intel Core M işlemci ve 256GB SSD dahili depolama alanı yer alırken, ikinci modelde 512GB SSD dahili depolama alanı ve 1.2 Ghz hızında çift çekirdekli bir işlemci yer alıyor. İkinci cihazın fiyatı ise 1,599 Dolar olarak belirlenmiş.

Gümüş, altın sarısı ve gri renk seçeneklerine sahip olan yeni Macbook modelleri 10 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak.

Site Footer

%d bloggers like this: