Facebook App ID is missing!

Game of Thrones Yaratıcısının Bir Kitabı Daha Dizi Oluyor

Game of Thrones (Buz ve Ateşin Şarkısı) serisinin yazarı George R. R. Martin’in Wild Cards adlı kitabı dizi olmaya hazırlanıyor.

Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones dizininin konu aldığı Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinin yazarı olan George R.R. Martin’in bir başka kitabı daha televizyon dizisi olma yolunda ilerliyor. Universal Cable Productions firması, Martin’in Wild Cards adlı kitabının diziye uyarlanabilme hakkını satın aldı.

George R. R. Martin’in 1987 yılında kaleme aldığı Wild Cards kitabı, toplamda 22 eklemeden oluşan bir serinin ilk parçasını anlatıyor. Klasik romanlar dışında antolojiler, kısa hikayeler ve çizgi romanlarla da desteklenen seride 30’dan fazla yazarın katkısı bulunuyor. Hatta önümüzdeki dönemlerde 4 yeni hikayenin daha eklenmesi planlanıyor.

Wild Cards romanı, ikinci dünya savaşı sonrasındaki bir alternatif evrende geçiyor. Hikaye, savaşın sona ermesinin arından uzaydan gelen bir virüsün dünyayı sarmasını ve bunun sonucunda insan ırkının mutasyonla olan mücadelesini konu alıyor.

Dizinin ne zaman yayına gireceği şu an için belli olmasa da, Martin kendi blogunda yaptığı açıklamada önümüzdeki birkaç yıl içinde çekileceğini tahmin ettiğini dile getirdi.

Site Footer

%d bloggers like this: