Facebook App ID is missing!

Game of Thrones Veda Zamanı Belli Oldu

Sevilen dizi Game of Thrones ne yazık ki 2018 yılında yayınlanacak 8. sezonuyla ekranlara veda edecek.

George R. R. Martin’in “Buz ve Ateşin Şarkısı” roman serisinden uyarlanan Game of Thrones dizisinin ne zaman sona ereceği belli oldu. Dizinin yayıncı kanalı HBO’nun program sorumlusu Casey Bloys, 2018’de yayınlanacak 8. sezonun son sezon olacağını açıkladı. Dizinin 8. sezon ile final yapılacağı pek çok kişi tarafından uzun zamandır tahmin ediliyordu ancak bu açıklama ile ilk kez resmiyet kazanmış oldu.

Önümüzde iki Game of Thrones sezonu daha yer alsa da HBO’nun daha önce duyurduğu üzere bu iki sezon, öncekilerden farklı olarak daha kısa sürecek. Dizinin baş yapımcılarından David Benioff, bir süre önce ellerinde yaklaşık 13 bölümlük içerik kaldığını dile getirmişti. Geriye kalan bu bölümler 2017 ve 2018’de yayınlanacak 7. ve 8. sezonlar arasında paylaştırılacak.

Bu bilgilerden, alıştığımız 10 bölümlük sezon geleneğini son iki sezonda göremeyeceğimiz anlamı çıksa da, çok büyük bir ihtimalle bölümlerin her biri normalden 5-10 dakika daha uzun olacak. Bu da toplam içerik süresi olarak önceki sezonlara yakın bir süre vaat edileceği anlamına geliyor.

Ek olarak son iki sezonun, öncekilerden farklı daha geç bir tarihte başlayacağı bilgisini de verelim. Zira hikayedeki içerik gereği son iki sezonun çekimleri her zaman olduğu gibi bahar veya yaz aylarında yapılamayacak ve kış ayları beklenmek zorunda kalınacak. Bu da yayına giriş tarihinin de ertelenmesi ve yaza kalması anlamına geliyor. Yayına giriş tarihindeki gecikme yüzünden dizinin önümüzdeki yıl düzenlenecek Emmy ödüllerine aday olamayacağını da ayrıca belirtelim.

Casey Bloys, serisin sona erişiyle üzücü haberi vermiş olsa da umut vaat edici bir açıklamada da bulundu. Game of Thrones evreninde geçen farklı bir hikaye uyarlamasının yapılabilme ihtimali olduğunu belirten Bloys, “Bu fikre karşı değilim. Yapımcılar da itiraz etmiyor ama bununla ilgili somut bir plan yok” dedi.

Site Footer