Facebook App ID is missing!

Galaxy Tab S2 Ailesi Duyuruldu

Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonlarda olduğu gibi, tablet pazarında da oldukça iddialı. Şirketin şimdiye kadar ürettiği tabletler arasındaki en ince ve en hafif tablet Galaxy Tab S2 8.0 resmen duyurulurken, Tab S2 ailesinin varyantı Galaxy Tab S2 9.7 ile daha büyük ekran isteyen kullanıcıları hedefliyor. 265 gram ve 389 gram ağırlığındaki tabletler, 5.6mm kalınlığındalar. Her iki modelde parmak izi okuma sensörüyle donatılmış durumda. Tab S2 kullanıcıları, Galaxy S6’da olduğu gibi home tuşuna yerleştirilen parmak izi okuma sensörüyle tabletlerini kullanabilecekler. Multitasking desteğiyle gelen tabletler, aynı anda 2 uygulamayı rahatça kullanabilmenizi sağlıyorlar.

Tabletlerin donanım özelliklerine geçersek Tab S2 8.0, 8 inç boyundaki Super AMOLED ekran teknolojisini kullanan 2048x1536p çözünürlüğündeki ekranı kullanıyor. Tab S2 9.7 modeliyse 9.7 inç boyutundaki Super AMOLED teknolojisini kullanan 2048×1536 piksel çözünürlüğündeki ekranla geliyor. Her iki modelde 8 çekirdekli çip seti kullanıyor. Çekirdeklerden 4’ü 1.9GHz saat hızında çalışırken diğer dördü 1.3GHz saat hızında çalışmaktalar. Her iki modelde 3GB RAM ile birlikte gelirken, 32GB ve 64GB dahili depolama alanı seçenekleriyle tercih edilebilecekler. Ayrıca tabletlerin microSD kart desteği de bulunuyor. Galaxy Tab S2 8.0 ve 9.7 modelleri 128GB’a kadar microSD kart desteği sunuyorlar.

Tabletlerin ön bölümlerinde 2.1 mega piksel çözünürlüğünde Selfie kamerası tercih edilmiş. Ana kameralarsa, 8 mega piksel çözünürlüğündeler. Android 5.0 Lollipop işletim sistemini kullanan tabletler, Samsung’un TouchWiz ara yüzüyle desteklenmiş durumdalar. Samsung, Galaxy Tab S2 8.0 modelinde 4.000mAh kapasiteli bataryayı tercih etmiş. Galaxy Tab 9.7 modelindeyse 5870mAh kapasiteli batarya yer alıyor. Her iki modelde de Wi-Fi ve WiFi+4G LTE seçenekleri bulunuyor. Her iki modelinde önümüzdeki ay satışa duyurulacağı açıklanırken, tabletlerin fiyatlarıyla ilgili olarak henüz bir bilgilendirmede bulunulmadı. Samsung  Galaxy Tab S2 ailesi ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: