Facebook App ID is missing!

Galaxy A8 Görüntülendi

Samsung’un Premium olarak adlandırdığı Galaxy A serisi telefonları, alüminyum gövdeli şık tasarımları ve performanslarıyla pazarda fark yaratmayı başarmışlardı. Geçtiğimiz günlerde Galaxy A sınıfına dahil olması beklenen yeni modelin teknik özellikleri sızdırılmıştı. Şimdiyse telefonun ilk görüntüleri ortaya çıktı.

5.7 inç ekran boyutuna sahip olan Samsung Galaxy A8, Galaxy A7, Galaxy A5 ve Galaxy A3’ün yer aldığı ailenin en büyük ekranlı modeli olacak. Serinin diğer modellerinde olduğu gibi alüminyum gövdeye sahip olan Galaxy A8, serinin Premium havasını devam ettirecek. 5.7 inç boyutundaki ekran, 1920x1080p Full HD çözünürlüğünde. AMOLED teknolojisiyle üretilen ekranı kullanan telefon, 157.7 x 76.7 x 5.9mm boyutlarında. 5.9mm2lik incelik ile Samsung’un en ince modellerinden biri olması beklenen A8, biraz daha yuvarlatılmış hatlarla, S6 modelini andıran tasarıma sahip.

Telefonun teknik özellikleri arasında, Qualcomm’un Snapdragon 615 çip seti, 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı bulunuyor. Telefonun teknik özellikler hakkında sadece bu bilgiler mevcut ancak zamanla daha fazla ayrıntıya ulaştığımızda, sizlerle paylaşacağız.

A8’de kullanılan ana kamera 16 mega piksel çözünürlüğünde. Ön bölümdeyse 5 mega piksellik selfie kamerası bulunuyor. LTE desteğine sahip olan telefon, Android 5.1.1 işletim sistemini kullanırken yakalandı. Galaxy Note 3 modelinden daha uzun boylu olan Galaxy A8, 3.050mAh kapasiteli bataryayı kullanıyor ve 140 gram ağırlığında.

Telefonla ilgili elimizdeki bilgiler şimdilik bu kadar. Smasung Galaxy A8’in resmi duyurusuyla birlikte daha fazla ayrıntıyı sizlerle buluşturacağız.

Site Footer

%d bloggers like this: