Facebook App ID is missing!

Fujifilm X-A2 Tanıtıldı

Selfie akımı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun ilgi gördü. Akıllı telefonların ön kamerası kullanılarak gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri sosyal medyayı renkli ve neşeli fotoğraflarla doldurdu. Akımın bir başka yönüyse selfie odaklı çok sayıda ilginç teknoloji ürününün ortaya çıkmasıydı. Fotoğrafla doğrudan ilişkili aygıtlarda da selfie’ye yönelik tasarımsal ve teknolojik adımlar söz konusu olurken dünyanın en önemli fotoğraf teknolojileri şirketlerinden Japon Fujifilm’de akıma yenilikçi bir katkı da bulundu ve selfie özellikleri ile dikkat çeken X-A2 adlı ürününü duyurdu.

Objektifi değiştirilebilir kompakt

Fujifilm X-A2, objektifi değiştirilebilir kompakt fotoğraf makinesi segmentine ait bir model. DSLR fotoğraf makinelerinde olduğu gibi objektifi takılıp çıkartılabilen cihazda fotoğraf elde edim teknolojisi ise DSLR’lardan farklı olarak aynasız sistem şeklinde. Görüntünün yansıması için DSLR’larda kullanılan ayna, bu modelde yerini dijital teknolojiye bırakıyor. Fujifilm X-A2 bu sayede aynasız sistemli fotoğraf makinesi şeklinde sınıflandırılıyor.

Ekranı 175 derece açıyla dönüyor

Modelin teknoloji özelliklerinin merkezinden farklı olarak tasarımında selfie çekimlere yönelik bir duruş dikkat çekiyor. Fotoğrafı çeken kişinin kadrajı tam olarak görebilmesi için 175 derecelik açıyla dönebilen bir ekrana sahip olan Fujifilm X-A2, çok daha net ve profesyonel selfie’lerin önünü açıyor.

16.3 megapiksel fotoğraf çekimi

Cihaz, giriş seviyesi aynasız fotoğraf makinesi özelliklerine sahip. Bu sayede , segmentinde yer alan çoğu modele kıyasla bütçe dostu. APS-C boyutlu CMOS sensöre sahip olması ise bir diğer öne çıkan özelliği. Büyük boyutlu DSLR fotoğraf makineleri ile kıyaslanabilir fotoğraflar için cihazın teknoloji özellikleri arasında konumlandırılan sensör ile elde edilebilen fotoğraf çözünürlüğü ise 16.3 megapiksel.

Instagram severleri sevindirecek özellikler

Wi-Fi özelliği bulunan Fujifilm X-A2, bu sayede çekilen fotoğrafların hızlıca paylaşımına olanak tanıyor. Bunun Instagram severlerin yüzünü güldürecek bir artı olduğu gerçek. Gelişmiş otomatik odaklama özelliği, çeşitli filtreler, manuel çekim özelliği ve kullanışlı arayüz ise cihazın öne çıkan diğer özellikleri. Haberin devamında Fujifilm X-A2’ye ilişkin yayınlanan tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz.

 

Site Footer

%d bloggers like this: