Facebook App ID is missing!

Fotoğraflarınızdan İnsanları Çıkarmanın Yolu

Bu uygulamalar çektiğiniz kareler üzerinde bir dizi manuel kontrol olanağı sağlıyor. Fotoğraflarınızdaki davetsiz misafirleri ve istenmeyen objeleri kaldırmanızı mümkün kılan A Better Camera adlı bu uygulama ise bunlar arasında belki de en çok dikkat çekenlerden biri.

Söz konusu uygulama örneğin bir kumsalın, şehir manzarasının ya da tarihi bir kalenin “mükemmel” bir açısını yakalayıp fotoğrafını çekmek istediğinizde tam o anda önünüzden geçen arabaları, köpekleri ya da koşuya çıkanları sonradan silmenizi sağlayarak bu anların gerçekten mükemmel (ya da en azından ona yakın) olmasına yardımcı oluyor. Uygulama aslında aynı görüntünün birden fazla fotoğrafını çekiyor ve sonra sabit kalan bütün parçalar üzerinden birleşik bir görsel oluşturuyor.

A Better Camera’daki fotoğraf çekme ekranından, sağ altta görünen mod tuşuna dokunarak ve Smart Multishot’u (Akıllı çoklu çekim) seçerek bu özelliği kullanabilirsiniz. Shutter tuşuna bastığınızda uygulama üzerine düşeni yaparken kamerayı sabit bir biçimde tutmaya çalışın. Ardından, bir sonraki menüde Object Removal’ı (Obje kaldırma) seçin. Aynı modu kullanarak grup çekimler ve art arda gelen sıralı çekimler de oluşturabilirsiniz.

A Better Camera size, öncelikli olarak istediğinizi düşündüğü kareyi sunuyor ve siz de ardından mavi renkle işaretlenmiş bütün bölgelere dokunarak nelerin kaldırılmış olduğunu görebiliyorsunuz. Fotoğraflarda mavi renkle işaretlenmemiş alanlar da, uygulamanın orada bir hareket tanımlayamadığı anlamına geliyor. Kullanıcılar, özellikle hareketin ve birbirinden farklı nesnelerin yoğun bir biçimde dahil olduğu karelerde bu uygulamanın ne kadar işlevsel olduğunu fark edecekler.

Site Footer

%d bloggers like this: