Facebook App ID is missing!

Fotoğraf Çekme Uçağı ZANO

Fotoğraf çekmek ve video kaydı için geliştirilen teknolojiler arasında en drone’lar önemli yer tutuyor. Aslında oldukça basit bir fikirden yola çıkan drone, temelde uçabilen bir aygıtın üzerindeki kamera ile multimedya görüntülerinin elde edilmesine dayanıyor.

Önceden belirlenen hedeflere doğru uçan ya da bir uzaktan kumanda veya akıllı cihaz ile kontrol edilen bu aygıtlar, görüntü elde etmenin en yenilikçi yöntemlerinden biri anlamı taşıyorlar.

Drone ile elde edilen görüntülerin askeri amaçlarla kullanılması ya da yasadışı şekillerde görüntülerin elde edilmesi beraberinde tartışmaları da beraberinde getirdiği biliniyor. Ancak bu trend hız kesmeden devam ediyor. İngiltere merkezli ZANO adlı firma, yeni drone modelini duyurarak hızla gelişen pazara adım attı.

ZANO nano drone, Wi-Fi teknoloji kullanılarak iOS ve Android işletim sistemine sahip tablet veya akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebilen bir fotoğraf/video uçağı. Çarpıcı tasarımıyla dikkat çeken ZANO, akıllı cihazların ekranına elde ettiği görüntüleri aktarırken, bir yandan da basit bir arayüz üzerinden kontrol ediliyor.

Yetenekleri ile havadan görüntü elde etmek isteyenler için yeni bir alternatif konumunda olmayı hedefleyen aygıt, otomatik olarak bir hedefi takip etmek ve sabit bir mesafeden fotoğraf çekmek gibi fonksiyonlar sergiliyor. Çok sayıda sensöre sahip olan ZANO, güvenle uçuyor. Ürünün 2015 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.

Site Footer

%d bloggers like this: