Facebook App ID is missing!

FIFA 20 Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey ve Karşılaşacağımız Yenilikler

Son yıllarda piyasadaki futbol oyunlarını geride bırakan FIFA yeni oyunuyla karşımızda. Her sene yenilenen ve PS4, Xbox One ve PC Origin için hazırlanan FIFA 20 ne zaman çıkacak? FIFA 20, 27 Eylül’de raflardaki yerini alıyor. Şu anda sadece ön sipariş verebildiğiniz FIFA, EA Access’e abone olanlara özel bir imkanla 19 Eylül’de oyunu ilk oynayanlardan olma şansı da sunuyor.

FIFA 20 ’deki Yenilikler

FIFA 20’deki yeni özelliklerin çoğu oyuncuların geri bildirimlerden yola çıkılarak oyuna daha fazla gerçekçilik, zeka ve duygu katmak amacıyla eklenmiş.

Volta Futbolu

Eski serilerde FIFA Street adıyla karşımıza çıkan sokak futbolu, FIFA 20’de Volta Futbolu adıyla geri geliyor. Bu modda kendi oyuncunuzu baştan sona kendiniz yaratabiliyorsunuz, Volta Turu’nda kadro kurup, Volta Ligi’nde oynayabiliyorsunuz.

fifa 20 ne zaman çıkacak

1’e 1 Pozisyonlar

Pozisyon alma sisteminin yenilenmesiyle maç sırasında bire bir pozisyonlar daha sık yer alacak. Ayrıca bu yenileme sayesinde kullanıcı kontrollü hareketler ön plana çıkacak. Artık oyuncular daha gerçekçi davranışlar sergileyecek. Oyun akışı ise hızlanacak, oyuncular daha yüksek tepki süresi hızına ve sürate kavuşacak ve ani hamleleri daha rahat yapabilecekler. Top fiziği de her sene olduğu gibi geliştirilmiş.

Duran Top Sistemi

En büyük yeniliklerden birisi de yeni bir penaltı sisteminin gelmesi. Bu konuda atılan ilk adım yeni bir hedef mekaniğinin oluşturulması. Eski serilerde penaltı kullanırken ok ile atış yapılıyorken şimdi ise kalenin istediğiniz yerine nişan alabiliyorsunuz. Serbest vuruşlarda da aynı şekilde nişan alabileceğiniz, şutun sertliğini nişan aldığınız noktada gördüğünüz bir sistem geliyor.

fifa 20 özellikleri

Defans Değişiyor

FIFA 20’deki en önemli değişikliklerden birisi de defans sisteminde yapay zekanın rolünün azalması. Böylece oyuncular manuel olarak daha rahat hareket edebilecek ve topu kapma işi çoğunlukla oyuncularda olacak. Yapay zekanın savunmada ne kadar etkili olacağına da kendiniz karar verebileceksiniz.

FIFA 2020 Ultimate Team

Neredeyse bütün FIFA severler heyecanla oynadığı Ultimate moduna eklenen FUT 20 ikonlarından bazıları: Zinedine Zidane, Pep Guardiola, Ronald Koeman, Michael Essien, Gianluca Zambrotta, Kenny Dalglish, Didier Drogba, Hugo Sanchez

FIFA 20 Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi: 64-bit Windows 7, 8.1, 10

İşlemci (AMD): Phenom II X4 965 ya da Intel i3-2100

RAM: 8 GB

Grafik kartı (AMD): Radeon HD 7850 ya da Nvidia GTX 660

Çevrimiçi Bağlantı Gereksinimleri: 512 KBPS ya da daha hızlı internet bağlantısı

DirectX: 11.0

Depolama: 50 GB

FIFA 20 ’nin fiyatları ise;

PC için:

Standart Edition: 334 TL

Champions Edition: 446 TL

Ultimate Edition: 557 TL 

PS4 için:

Standart Edition: 429 TL (EA Access üyelerine 386,10 TL)

Champions Edition: 559 TL (EA Access üyelerine 503,10 TL)

Ultimate Edition: 609 TL (EA Access üyelerine 548,10 TL)

Xbox için:

Standart Edition: 427.5 TL

Champions Edition: 558 TL

Ultimate Edition: 628 TL

Site Footer