Facebook App ID is missing!

FIFA 16, 22 Eylül’de Yayınlanabilir

Electronic Arts’ın başarılı serisi FIFA için 2016 yılı sürümüne adım adım yaklaşılıyor. Spor oyunlarının en çok tercih edilenlerden biri olan FIFA 15’in başarısının ardından FIFA 16 için de beklentiler oldukça yüksek. Ancak 2015-2016 sezonuna dair henüz önemli bir hareketlilik söz konusu da değil, buna paralel olarak FIFA 16 hakkında gündemi meşgul eden herhangi bir gelişme açığa çıkmıyordu ki İtalya’dan ilginç haber geldi…

İtalya’dan haberler

Amazon İtalya’da oyunun listelendiği görüldü. FIFA 16 logosu ile ilgili listelemede yer alan oyuna dair bunun dışında önemli bir ayrıntı söz konusu değil, ancak geleceği platformlar ve fiyat etiketi burada yer aldı.

Oyun, Xbox 360 ve PC gibi sürümler için listelenirken, fiyatların da konsol için 70 Euro civarında, PC’de ise 60 Euro olduğu görülüyor. Peki FIFA 16’ya dair bu bilgilerin dışında neler biliyoruz?

Tahminler geliyor

FIFA Game News adlı popüler web sitesinde FIFA 16 için bazı ülkelerdeki yayınlanma tarihleri belirtildi. Bunlar aslında birer tahmin, ancak ilgili sitenin daha önceki yıllarda benzer formattaki tahminlerinde önemli başarılar yakaladığı biliniyor.

Buna göre FIFA 16, ilk olarak Kuzey Amerika’da 22 Eylül Salı günü yayınlanacak. Ardından 24 Eylül Perşembe günü itibarıyla Brezilya hariç Latin Amerika, İngiltere hariç Avrupa ve Avustralya’da satışa çıkacak.

FIFA 16’nın İngiltere’deki yayını için ise tahmin 25 Eylül olarak belirtiliyor. Japonya ve Brezilya için ise belirtilen tarih 8 Ekim 2015. Bu bilgiler ışığında FIFA 16’nın Türkiye’de 24 Eylül’de oyun severlerle buluşacağı şeklinde bir öngörü açığa çıkmış oluyor.

Bu yaz hareketli geçecek!

FIFA 16 için resmi duyurular henüz gelmedi. Oyuna dair yaz aylarında yoğun şekilde tanıtımların başlaması bekleniyor. Ancak belirtilen tarihlerin Electronic Arts’ın FIFA serilerinin yayınlanması aşamasını uygulamaya koyduğu zaman aralıklarına benzer olduğunu hatırlatmakta fayda var.

FIFA 16’nın PC, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, Nintendo 3DS, PlayStation 3, PS Vita, iOS, Android ve Nintendo Wii gibi çeşitli platformlarda yer alması bekleniyor. Bu beklentiyi sekteye uğratacak bir faktör en azından son dönemi ele alacak olursak söz konusu değil.

FIFA hayranlarının merakla beklediği yeni FIFA 16 için gelişmelerin yaz aylarında daha da yoğunlaşması sürpriz sayılmaz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: