Facebook App ID is missing!

Fenerbahçe 2016/17 Sezonu Formaları Tanıtıldı

Fenerbahçe yeni sezon formaları için hazırlanan kampanyanın sloganı, kulübün 110. yılını yaşamasının gururuyla, “110 Yıllık Tutku” olarak ortaya çıktı. Lansman kapsamında, adidas 2016/17 Fenerbahçe formaları ilk kez, Dünya Fenerbahçeliler Günü olan 19.07 tarihinde satışa sunuldu.

Fenerbahçe A Futbol Takımı’nın 2016/17 futbol sezonunda giyeceği yeni formalar, adidas’ın en ileri, yenilikçi teknolojileriyle hazırlandı. Formalarda yer alan ClimaCool teknolojisi sayesinde vücudun en çok ısınan bölgeleri tespit edilerek özel tasarlanmış havalandırma kanalları ile iç ve dış hava akımı oluşturuluyor. Böylece vücudun kuru ve serin kalması sağlanıyor. Bu da futbolcuların vücut ısılarını 90 dakika boyunca ideal seviyede tutarak, dayanıklılıklarını arttırıyor. adidas formalarda kullanılan FORMOTION teknolojisi ise, sunduğu özel dikiş ve kesimlerle sporcuların doğal hareketlerini destekliyor ve performansı arttırıyor.

Fenerbahçe futbol takımlarının 2016/17 futbol sezonunda giyeceği formalar;

Fenerbahçe 110. Yıl Efsane Çubuklu Forma

Fenerbahçe’nin vazgeçilmezi Efsane Çubuklu Forma tasarımında bu sezon efsane oyuncu Lefter Küçükandonyadis ile birlikte anılan döneme ait olan çubuklu formadan esinlenildi ve çubuklar hafifçe daraltılarak kullanıldı. Tasarımda adidas’ın ikonik üç bantı ilk kez formanın yanlarında yer alıyor. #110YıllıkTutku sloganıyla, Fenerbahçe’nin büyük taraftarıyla buluşan formanın ensesinde bulunan 110. Yıl yazısını, yine ense bölümünde bulunan, kulüp renklerindeki küçük bayrak görünümlü parça tamamlıyor.

Fenerbahçe 110. Yıl Deplasman Forması

2016/17 sezonu Deplasman Forması, 1 yıllık aradan sonra beyaz ağırlıklı tasarımı ile öne çıkıyor. Kolların ucundaki sarı lacivert detay ile birleşen sade tasarımı, bir yenilik olarak yanlarda yer alan, adidas’ın ikonik üç bantı tamamlıyor. Futbolcuların performansına üst düzey katkı sağlayacak Climacool teknolojisine sahip adidas 2016-2017 Fenerbahçe Deplasman Forması’nın şıklığını, ensede bulunan kulüp renklerindeki küçük bayrak görünümlü parça ve kulübün 110. yılını kutlayan ensedeki 110. Yıl yazısı tamamlıyor.

Fenerbahçe 110. Yıl Üçüncü Forma

2016/17 sezonunda hem iç saha hem de dış saha alternatifi olarak tasarlanan antrasit renkteki üçüncü forma geleneği, kulübün ait olduğu İstanbul şehrinin gece siluetinden etkilenilen tasarım ile buluştu. Antrasit rengi ile asil bir görünüm kazanan formanın altın rengi detayları da şıklığını tamamlıyor. adidas’ın ikonik üç bantının omuzlarda yer aldığı tasarımı, yine ensede bulunan 110. yıl yazısı ve kulüp renklerindeki küçük bayrak görünümlü parça tamamlıyor.

2016/17 sezonu Fenerbahçe yetişkin formaları 155 TL, genç formaları 120 TL ve çocuk formaları ise 110 TL’lik satış fiyatıyla, 19 Temmuz itibariyle, traftarların beğenisine sunuldu.

Site Footer

%d bloggers like this: