Facebook App ID is missing!

Fallout 4 Sorunlarla Gelebilir

2014 yılı için akıl almaz sorunlarla dolu oyunların yılı desek sanırız yanılmamış olacağız. Birçok oyun hemen her anında gözlenebilen bug’ları ve oyun severlerin gözlerinde bıraktığı yaşlarla hayal kırıklığı yarattı geçtiğimiz yıl süresince. Bu durumun temel nedeni ise, yeni nesil oyun konsolları Xbox One ve PlayStation 4 için birçok firmanın ilk kez oyun geliştiriyor olmasıydı. 2013 yılı sonunda oyun meraklıları ile buluşan yeni nesil konsollar için geliştirilen oyunlar ciddi optimizasyon ve oyun içi sorunlarla geldi.

Devasa yamalar

Problemlerle dolu oyunlar için yapımcıların sundukları en genel çare ise ilk fırsatta yayınlanan GB’larla büyüklükteki yamalar (patch’ler) oldu. Oyun yayınlanıyor ve bir iki gün içinde yamaları geliyordu 2014’te. Hatta bazı oyun firmaları bu durum için özürler diledi, gönül almak adına hediyeler bile dağıttı. Ve sırada 2015 senesi var.

2015 yılının da oyun severler için çok da parlak geçmeyeceği düşünülüyor. 2014 yılının sonundaki oyunlarda bile çok ciddi problemlerin olduğu görüldüğü için bu negatif beklenti pek de haksız sayılmaz. Yılın merakla beklenen oyunlarının belki de başında ise Fallout 4 geliyor. Acaba Fallout serilerinin en yenisi de büyük sorunlarla, oyun severleri üzecek mi?

The Elder Scrolls: Online üzmüştü

Bethesda’nın gözbebeği olacak olan Fallout 4’ün sorunlara gebe olduğunu düşünmek için çok önemli gerekçeler var. Örneğin The Elder Scrolls: Online’ın konsol platformları için yayınlanan versiyonu. Önemli sorunlarla gelen bu oyun, Fallout 4’te de ‘sorunlar yaşanabilir’ önermesinin temel kaynağı durumunda.

Elbette Fallout 4’e dair tüm bunlar birer olasılık. Oyun severleri karşılaşabilecekleri durumlara karşı da bir nevi uyarma güdüsünden yola çıkan bu olumsuz detayların gerçekleşmemesi, Fallout 4’ün sorunsuz bir şekilde gelerek, hakkındaki olumsuz düşünceleri boşa çıkarması ise tek temenni.

Site Footer

%d bloggers like this: