Facebook App ID is missing!

Facebook Messenger 1 Milyar Kulübüne Girdi

Facebook’un mobil mesajlaşma uygulaması Facebbok Messenger, Android platformunda 1 milyar indirme barajını aştı. Facebook’un Android platformunda 1 milyar barajını aşan ilk uygulaması sadece Messenger değil. Facebook’un 1 milyar indirme barajını aşan diğer uygulamalarıysa, WhatsAPP ve Facebook uyguları.

Android işletim sistemli telefon ve tabletler, akıllı telefon ve tablet pazarını ele geçirmiş durumdalar. IDC’nin ilk çeyrek raporuna göre, 2015’in ilk çeyreğinde satılan akıllı telefonların yüzde78’ini Android işletim sistemli telefonlar oluşturuyor. Dünya nüfusunun 2011 yılında 7 milyar barajını aştığını düşünürsek, çevremizdeki her 7 kişiden birinde Android işletim sistemli akıllı telefon bulunuyor ve Facebook Messenger uygulamasını telefonlarına yüklemiş durumdalar.

1 milyar indirme barajı gerçekten çok büyük bir eşik. Özellikle de Facebook için. Çünkü Google’ın uygulamaları dışında, Android platformunda 1 milyar barajını aşabilen uygulamalar Facebook’un bünyesinde bulunuyor. Google Play Store üzerinden en çok indirilen uygulamaların başında Google uygulamaları yer alıyor. Ancak Google’ın birçok uygulamasının telefonlara ön yüklü olarak geldiğini hatırlatalım.

Site Footer

%d bloggers like this: