Facebook App ID is missing!

Evolve için Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Left 4 Dead, korku türüne oldukça iyi bir yanıttı. Oyunda zombilere karşı verilen hayatta kalma mücadelesi, tansiyonu yükseltir, kalp atış ritmini hzılandırır türdendi. Serinin devam oyununda da çıta oldukça yükseğe çıkarıldı ve tüm bu gelişmeler, ilgili yapımın geliştiricisi Turtle Rock Studios’un ününe ün kattı. Korku türüne dair yeni bir oyun üzerinde çalışıldığı ortaya çıktığında otoriteleri ve adrenalini uçlarda yaşamayı seven oyuncuları meraklandıran Turtle Rock Studios’un yeni oyununun adının da Evolve olacağı açıklanmıştı.

Yüksek grafik kalitesi

Co-op türündeki oynanışıyla ilgi çeken oyun, 10 Şubat itibarıyla yayınlanıyor. Oyunda grafik kalitesi ise yeni nesil için özel olarak ele alınmış bir çizgiyi barındırıyor. PlayStation 4 ve Xbox One için özel olarak hazırlanan oyunun PC sürümü de yayınlanacak. Mac sürümünün de kısa süre içinde yayınlanması bekleniyor. Peki PC üzerinden Evolve oynamayı düşünenlerin en çok merak ettikleri konu olan ‘sistem gereksinimleri’ konusunda haberler neler?

İddialı bir sistem gereksinimi

Evolve, öncelikli olarak iddialı bir sistem gereksinimi ile geliyor. 2015 yılının genelinde görülen yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç, bu korku türü serüvende de söz konusu durumda. Oyunun minimum sistem gereksinimlerine bakıldığında Intel Core 2 Duo E6600 / AMD Athlon 64 X2 6400 işlemci ve 1 GB Nvidia GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 5770 ekran kartı önerisi dikkat çekiyor.

50 GB depolama alanına ihtiyaç duyan Evolve’un 4 GB RAM ve Windows 7 64-Bit işletim sistemi gereksinimi bulunuyor. Bunlar başlangıç seviye donanım tavsiyeleri. Önerilen sistem gereksinimleri ise çok daha iddialı:

  • İşlemci: Intel Core i7-920 / AMD A8-3870K
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1 64-Bit
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 670 veya 760 / AMD Radeon R9 280
  • Ekran Kartı Belleği: 2 GB

Site Footer

%d bloggers like this: