Facebook App ID is missing!

Electrolux’ten 10 Milyonuncu Ergorapido

İsveçli elektrikli ev aletleri ve endüstriyel elektronik cihazlar üreticisi Electrolux, 2004 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği Ergorapido serisi elektrikli süpürgelerin 10 milyonuncusunu geçtiğimiz günlerde üretti.

Dünyada 70’ten fazla ülkede satışı gerçekleştirilen Ergorapido serisi elektrikli süpürgeler için firma yetkilileri “Dünyanın en çok bilinen ve satışı yaygın olarak gerçekleştirilen şarjlı dikey süpürgesi” tanımını kullanıyorlar.

 Electrolux’un küçük ev aletleri teknoloji ofis şefi Curt Nyberg’e göre Ergorapido serisinin geliştirilmesinde tüketici ihtiyaçları ve davranışları dikkate alınmış. Nyberg “Dünyanın genelindeki müşterilerimizin ortak beklentileri; çok güçlü ve kablosuz bir elektrikli süpürgenin aynı zamanda ortalıkta bırakılabilecek kadar şık olmasıydı. Ergorapido serisiyle bunu gerçekleştirdik.” 10 milyonuncu süpürgenin satılmış olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Curt Nyberg’in sözlerinin gerçeğini yansıttığını görebiliyoruz.

3 nesil ve 45 farklı modele sahip olan Ergorapido serisi elektrikli süpürge satışlarında ABD, Japonya ve Fransa başı çekmekte.

Curt Nyberg’in Ergorapido’nun evrimi ile ilgili yaptığı açıklamaya göre, her ne kadar fonksiyonelliği aynı kalsa, bir elektrikli süpürgenin en önemli özelliği durumundaki emiş gücü konusunda ciddi bir yol kat edilmiş; günümüzdeki Ergorapido modelleri ilk seriye göre %200 daha yüksek emiş gücüne kavuşmuş.

10 milyonuncu Ergorapido’ya sahip olacak kişi, Electorlux’un dünya çapındaki mağazalarından birinde çalışan bir personelinin en yakın arkadaşı olacakmış. Bu kişiyi bir yarışma ile mi, yoksa çekilişle mi belirleyecekleri hakkında net bir bilgi henüz yok.

Site Footer

%d bloggers like this: