Facebook App ID is missing!

Eau De MacBook Pro

Apple MacBook Pro, başarılı olduğu kadar da pahalı bir dizüstü bilgisayar olarak bilinir. Piyasaya sürülen ilk MacBook Pro modelinden günümüzdeki son modele kadar tüm MacBook Pro modelleri bu kurala uyarak, yüksek performansı yüksek fiyat etiketiyle buluşturdular. Air Aroma adlı parfüm firması, Apple bilgisayarlarına düşkün kullanıcılar ve bir türlü MacBook Pro alamamış Apple sevdalıları için bir koku geliştirdi; Eau De MacBook Pro…

MacBook Pro’nun kokusunu verdiğini iddia eden parfüm, gözlerinizi kapatıp kendinizi MacBook Pro’nun kokusunun kollarına bırakmanızı istiyor. Her ne kadar dışkı ve idrardan yapılan iki parfüm kadar “Saçma” olmasa da, MacBook Pro kokulu parfüm de “Dünyanın en saçma 10 parfümü” listesi hazırlanırsa, bu listeye girmeye aday durumda.

Eau De MacBook Pro’nun esansı hazırlanırken, içeriğini oluşturan kokular özenle seçilmiş. Anakart kokusu, kağıda yazılmış mürekkep kokusu, plastik gövde kokusu ve paketinden yeni çıkarılmış alüminyum kasa gövde kokusundan oluşan parfüm, oto tamircilerinin yoğun bir iş günü sonrasında kazandıkları emeğin kokusunu size para karşılığında sunmayı vaat ediyor.

Eau De MacBook Pro adlı yaratıcı parfüm Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşayan Gavin Bell, Jarrah de Kuijer ve Simon McGlinn adlı sanatçılar tarafından dijital çağın yükselişini anlatmak için Air Aroma firması adına oluşturulmuş.

Air Aroma firmasının yetkililerinden Alex Cosics “Bir müşterimizden gelen garip talep sonrasında, Güney Fransa’daki tedarikçilerimizle iletişime geçip böyle bir parfümü geliştirip geliştiremeyeceklerini öğrenmek istedik ve kendilerine plastik, tutkal, kağıt, silgi kokularının numunelerini gönderdik. Laboratuvardaki arkadaşların doğru kokuyu bulabilmeleri için bir de kutusundan çıkarılmamış MacBook Pro gönderdik. Bilgisayarın paketinden çıkarılışının her aşamasını titizlikle inceleyen uzmanlarımız, her adım için en doğru kokuyu veren yağı ortaya çıkardı. Hayatında bir kere bile herhangi bir MacBook Pro’nun paketini ilk açan herkes, parfümümüzün kokusunu hatırlayacaktır.” şeklinde, oldukça anlamlı bir açıklama yaptı.

Henüz sadece De Facto Standardı olarak geliştirilmiş olan parfüm, fuarda yerini alacak ve eğer gerçekten de talep olursa üretimine geçilecek. Ne diyelim; Bir süre daha MacBook Pro gibi kokmamaya dayanmak zorundayız…

Site Footer