Facebook App ID is missing!

Dünyanın İlk HDR Teknolojili 4K OLED TV’si

Dünyanın ilk 4K OLED TV üreticisi LG Electronics, Berlin’de düzenlenen IFA 2015 kapsamında dört yeni OLED TV modelini tanıttı. Tanıtılan modeller arasında 65 ve 55 inç 4K High Dynamic Range (HDR) OLED TV’ler (65/55EF9500 ve 55EG9200) ve Kavisli OLED TV (55EG9100) yer alıyor. EF9500 serisi OLED TV’ler piyasadaki ilk düz 4K ekranları sunarken 55EG9200 ve 55EG9100 ise ekranın en ince noktasında ulaştığı 4.8 mm’lik kalınlığıyla göz dolduruyor. Birçok farklı çözünürlük ve çerçeve seçenekleri içeren dokuz farklı modeli içeren genişletilmiş 2015 OLED TV ürün ailesiyle birlikte LG, kullanıcılara en üstün OLED teknolojisini sunmaktaki kararlılığını kanıtlıyor.

LG’nin endüstri lideri OLED TV teknolojisi en mükemmel renkleri ve siyahları gösteriyor. Bu sayede OLED teknolojisi HDR teknolojisi için en uygun ekran paneli olarak öne çıkıyor. OLED TV’ler düşük parlaklıkta bile HDR teknolojisinin sunduğu renkleri göstererek büyük bir rahatlık sunuyor. Bunun yanında HDR uyumlu OLED TV’ler kullanıcıların anlık yayınlardan ya da dış kaynaklardan da HDR içerikleri görüntüleyebilmesine olanak veriyor.

LG’nin Art Slim tasarım felsefesi ise neredeyse görünmez olan TV çerçevelerinin tasarımını şekillendirmekle beraber, EG9200 ve EG9100 modellerindeki neredeyse bir akıllı telefon kadar olan inceliği de sağlıyor. Göz alıcı şeffaf sehpası ise TV izleme deneyiminizi keyifli hale getirirken ekrana çok daha kolay odaklanmanızı sağlıyor. LG, kavisli ve düz ekran seçenekleriyle birlikte her ortama uyan OLED TV’leri kullanıcılara sunuyor.

LG’nin tüm 4K OLED TV’lerinde bulunan webOS 2.0 özelliği ise LG’nin eşsiz akıllı TV işletim sistemlerinin en son sürümünü oluşturuyor. Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü ve gelişmiş özellikleriyle webOS 2.0, TV’yi kullanmayı çok daha kolay, kullanışlı ve sezgisel bir hale getiriyor. LG’nin webOS 2.0 işletim sistemi TV’nin açılış hızını artırmanın yanında, kullanıcıların Launch Bar seçeneklerini kişiselleştirmelerine de olanak vererek sevilen içeriklere çok daha hızlı ulaşılabilmesini sağlıyor. Ek olarak ses teknolojilerinde lider Harman\Kardon ile birlikte geliştirilen eşsiz hoparlörler de 4K OLED TV’lerin ses kalitesini benzersiz bir boyuta taşıyor.

Site Footer

%d bloggers like this: