Facebook App ID is missing!

Drone ve VR Devri! Eğlence Şekil Değiştirdi…

‘Drone’ gün geçtikçe daha fazla hayatımıza girmeye başladı. Çevrenizde mutlaka tutkunları, almayı planlayanlar ya da çoktan bir adet kamera drone satın almış olup zevkle kullanan birileri vardır. Kaynaklara göre 2015 yılına girerken drone’lara harcanan para dünya çapında 130 milyon civarındayken 2018 yılında bu miktarın 1 milyar dolara çıkması bekleniyor. Öyleyse nedir bu kadar çok insanı birer drone sahibi olmaya iten?

drone 1

Teknolojiyi eğlenceyle buluşturan drone’ları ister kapalı alanlarda ister açık havada kontrol ederek uçurması her yaştan insana eğlenceyle birlikte geleceğin alanı olan robotik konusunda tecrübe kazandırıyor. Bir kameralı drone sayesinde oldukça sınırlı olan görüş alanımızı hayal edilemez boyutlarda genişleterek hiç ummadığımız yerlere kuş misali bir bakış açısı yakalayabiliyoruz.

Eğlenceyle Sınırlı Değil

Drone’lar sadece eğlenme amaçlı yaratılmadılar elbet, mesleğinize hem eğlenceli hem de kolaylık ve yenilik getiren birer yardımcı olmak konusunda da iddialılar. Emlak satış sektöründe çalışanlar için arazilerin ve evlerin kusursuz açılardan fotoğraflarını elde etmelerini sağlayabilirler. Geçimini sosyal medya üzerinden kazananlar içinse selfie çekmenin en profesyonel yöntemlerini sunuyorlar. Dilerseniz hobi amaçlı kullanabilir hatta drone yarışlarına katılarak bir yandan sosyalleşip bir yandan da rekabeti tadabilirsiniz.

drone 20

Drone Fiyatları

Fiyatları özelliklerine göre geniş bir fiyat skalasında karşımıza çıkıyor. En ucuz fiyatlı olan Alien X250 uzaktan kumandalı drone 165TL’ye bulunabilirken kameralı dronelar 489TL’den başlayıp 4.660TL’ye kadar yükselebiliyor.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Eğlenceli ve teknolojik bir hobi edinmenin bir başka yolu ise sanal gerçeklik gözlüklerine (yani VR gözlük) yatırım yapmak. Teknolojinin gücü sayesinde başka bir yerdeymiş gibi hissetmenizi sağlayan  bu gözlükler onlarca yıldır bütün meraklıların nefeslerini tutmuş bir şekilde bekledikleri bir icattı.

Mobil ya da kumandalı olarak seçenekleri bulunan VR gözlükler Sony tarafından Playstation VR, Samsung tarafından GearVR olarak geliştirildi. VR gözlük kumanda ile kullanıldığında direkt olarak bilgisayara bağlanarak size daha gelişmiş bir sanal gerçeklik tecrübesi sunuyor.

 

VR Gözlük Fiyatları

VR gözlük fiyatları Sony PlayStation VR ile 1.998TL’den başlıyor. Bir başka kumandalı VR gözlük olan Oculus Rift 4.499TL. HTC Vive sanal gerçeklik sistemi ise 7.599TL fiyatıyla alıcı buluyor.

Piyasada bütçenize, ilgi ve ihtiyaçlarınıza uygun pek çok teknolojik hobi edinmenizi sağlayan araç bulunuyor. Size kalan tek şey size en uygun drone ya da sanal gerçeklik gözlüğünü seçmek.

Site Footer