Facebook App ID is missing!

Dead State Skandalı!

Dead State’in yapımcısı olan DoubleBear, bir kullanıcı incelemesine müdahe etmeye çalıştı.

The Walking Dead adlı televizyon dizisi sayesinde zombiler belki de en popüler dönemlerini yaşıyorlar. Dünyanın zombiler tarafından adeta sarılması ve zombileşmemiş insanların hayatta kalma mücadelesini konu alan dizi, elbette yalnız değil.

Birçok mobil platform, konsol ve bilgisayar oyunu tarafından destekleniyor. iOS ve Android uygulama mağazalarına her geçen gün yeni zombie oyunları eklenirken, bilgisayar platformları da zaman zaman oyun meraklılarını bu tür ürpertici oyunlarla buluşturuyorlar. İşte en yeni zombie oyunlarından biri de şimdilik sadece Windows platformu için yayınlanan Dead State.

Sıra tabanlı rol yapma oyunu olarak tanımlanan Dead State, zombi ve kıyamet senaryoları ile karşımıza çıkıyor. Oyunda klasik bir zombi hikayesi ile karşı karşıyasınız ve yaşayan insanlar olarak zombiler tarafından ısırılmamaya çalışıyorsunuz. Dead State’de yöneteceğiniz bir kişinin barınma, düşmanları alt etme gibi görevler için bir okulun çevresinde ve içinde başından geçenler konu ediliyor. Buraya kadar Dead State hakkında birçok detaya ulaşıldı ve şimdi asıl konu olan büyük skandala geldi sıra!

Oyun dünyasının en önemli paylaşım ve oyun indirme platformlarından Steam’de Dead State hakkında bir kullanıcı yorumu yayınlanıyor. Hali hazırda ciddi bir etkileşim sahası olan Steam’deki onbinlerce oyun incelemesinin arasına katılan bu yazı, oyunun geliştirime sürecinden beri içinde olduğunu söyleyen bir kişi tarafından kaleme alınıyor.

Oyuncu, Dead State’in Beta aşamasındayken geri dönüşler vererek oyuna katkıda bulunduğunu ve son halini heyecanla beklediğini belirttikten sonra oyunun final sürümüne kavuşma anının hayal kırıklığı yarattına işaret ediyor ve oyunun geliştiricisi olan DoubleBear’in bu oyun için özür dilemesi gerektiğini ifade ediyor. Hatta Steam’deki kişileri oyunu satın almamaya davet ediyor. Sonrasında ne mi oluyor? Oyunun geliştirici firması DoubleBear, Steam’deki bu inceleme yazısının silinmesini talep ediyor.

Bu gelişmenin, oyunlara dair görüşlerin çokseslilikle ifade edilmesi yönünde oldukça iyi bir platform olan Steam tarafından sessizce takip edildiği görülüyor. Steam, şimdilik söz konusu yorumu silmiş değil, ancak silip silmeyeceği de hala bilinmiyor.

Site Footer

%d bloggers like this: