Facebook App ID is missing!

CoD: Advanced Warfare’e Haloc DLC’si

Ünlü savaş oyunu serisi Call of Duty, 2014 yılının sonlarına doğru gelen en son oyunu ile konsol ve PC platformlarında sahne almaya başlamıştı. Oyun severler tarafından merakla beklenen Call of Duty: Advanced Warfare, bazı eleştiriler alsa da türünün iyi örnekleri arasında yer almayı başardı. Hemen her popüler oyun için geliştirme ve güncelleme sürecinin doğal bir sonucu olarak DLC adını alan ek paketler yayınlanır.

Bu ek paketlerle, oyunlara yeni öğeler eklenir, hatalar düzeltilir ve genel itibarıyla oyunu bitiren kişiler için ekstra oyun saatleri sunulur. İşte Call of Duty: Advanced Warfare için de ek paketler gelmeye başladı ve bunlardan biri de Haloc adını aldı.

Season Pass içeriği varsa ücretsiz

Serinin yeni nesil PlayStation 4 ve Xbox One odaklı ilk versiyonu olan Advanced Warfare için yayınlanan DLC paketi, 27 Ocak itibarıyla ilk önce Xbox One konsolu üzerinden oyun meraklılarıyla buluşurken, bunun nedeninin oyunun geliştiricisi Activision ve Microsoft arasındaki özel bir anlaşma olduğu kaydediliyor. DLC’nin fiyatlar ise şöyle:

Call of Duty: Advanced Warfare Haloc, Season Pass içeriğine sahip oyun sahiplerine ücretsiz şekilde gelecek. Diğer Call of Duty: Advanced Warfare sahipleri için ise fiyat etiketi 30-35 TL aralığında. Peki Call of Duty: Advanced Warfare Haloc DLC’sinde ne gibi geliştirmeler var?

Ve yenilikler

DLC’de öncelikle oyuna, dört adet yeni harita ekleniyor. Bu haritalar Sideshow, Core, Drift ve Urban adlarını alıyor. Ayrıca AE4 ve AE4 Windowmaker silahları da oyuna ekleniyor. Oyunda zombiler de geliştirildi. Yeni ek paket ile birlikte artık zombiler de exo suit giyerek çok daha ölümcül olabilecekler. Yok edilemeleri, bu zırh sayesinde bir nebze zorlaşacak.

CoD için yayınlanan DLC’nin beklentilere yanıt verdiği ve gerek harita ve silahlar gerekse zombilere yönelik zorlaştırıcı güncellemelerle oyun süresini çok fazla olmasa da uzatmayı başardığı görülüyor. Oyun için sonraki güncellemeler de merakla bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: