Facebook App ID is missing!

Canon’dan İklim Değişikliği Araştırması

Görüntüleme çözümleri konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Canon, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF International) ile birlikte gerçekleştirilen bir çevre ve iklim değişikliği araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

İlgili çalışma, Kuzey Avrupa ülkeleri Norveç ve Rusya’da gerçekleşti. Norveç’in Svalbard Adaları ile Rusya’nın Laptev Denizi’nde gerçekleştirilen bilimsel araştırmada 2014 yılı içinde 29 dişi ayının 3’ünün yavruladığı tespit edildi. İklim değişikliği sonucu çekilen deniz sularının bu durumda etkili olduğu vurgulandı.

Norveç ve Rusya’daki  araştırmaya dair keşif gezilerinin sponsoru konumunda yer alan Canon, vahşi yaşam görüntülerinin elde edilmesinde kullanılan ekipmanların da sağlayıcısı durumundaydı. Bu noktada önemli bir arşivin de elde edildiği belirtildi.

Keşif gezilerinde DNA örneklerinin toplanması ve bir dizi bilimsel araştırmanın da gerçekleştirildiğine işaret edildi. Araştırma süresince Thorsten Milse, Alexey Ebel ve Brutus Östling adlı profesyonel fotoğrafçılar çok sayıda çekim gerçekleştirdiler. Vahşi yaşama ilişkin önemli görüntüler elde edildi.

Canon Europe, 1998 tarihinden beri WWF International’ın doğayı koruma ortağı.

Site Footer

%d bloggers like this: