Facebook App ID is missing!

Buzdolabındaki Kötü Kokulardan Kurtulmanın Yolları

Samsung Electronics, Twin Cooling Plus teknolojisine sahip buzdolabıyla yemek kokularının birbirine karışmasını engellerken, tüm kullanıcıların kötü kokulara karşı yararlanabileceği tüyolar veriyor. Bazen, buzdolabındaki bir gıdanın varlığını unuturuz, ta ki bir gün tüm buzdolabını kötü bir kokunun sardığını fark edene kadar. Üstelik rahatsız edici kokuyu yaratan gıdayı buzdolabından çıkarsanız dahi, kötü koku haftalarca kalabilir. Tüm buzdolabının içini baştan aşağıya silmeden, o nahoş kokudan kurtulmak mümkün olmaz. Samsung kullanıcılara kötü kokulara karşı şu tavsiyelerde bulunuyor:

Herhangi bir sıvının dökülmediğinden emin olun

Meyve ve sebzeler, çürüdüklerinde keskin ve nahoş kokulu bir sıvı sızdırır; buzdolabınızı çürümüş sebze ve meyvelerden arındırırken bu sıvının buzdolabına dökülmediğinden emin olmalısınız. Özellikle de bir gıda paketinden sızmış ve çürümüş ise yarattığı kötü koku buzdolabının her köşesini sarar. Gıdaların tümünü buzdolabından çıkarıp buzla dolu bir soğutucuya koyun. Tüm rafları çıkarın ve hepsini sıcak su ve sabunla ovun; ardından 1 yemek kaşığı çamaşır suyu ve 3 litre su ile temizleyin. Bu işlemi, buzdolabının duvarlarına ve tavanına da uygulayın. Bir havluyla tamamen kuruladıktan sonra gıdaları yeniden içine yerleştirin.

4 saati aşan elektrik kesintilerine dikkat

Dört saatten fazla elektrik kesintisiyle karşılaştığınız durumlarda, buzdolabındaki pek çok şeyi çıkarmalısınız. Karbonat ve kahve çekirdekleri, hoş olmayan kokuları gidermeye yardımcı olur. Bir diğer alternatif ise biraz pamuğu vanilya özü yağına batırmaktır. Bunlardan herhangi birini bir tabağa yerleştirip buzdolabının bir rafına koyabilirsiniz.

Kötü kokuları engelleyici kartuşları temizlemeyi ihmal etmeyin

Bazı buzdolapları kötü kokuları gidermeye yönelik kartuş içerir, fakat bu da çoğu zaman kesin bir çözüm sağlamaya yetmez. Hâlâ kötü kokularla karşılaşıyorsanız, kartuşu yerinden çıkarıp ılık suyla dolu bir kâsede, dört saat ya da daha fazla bekleterek temizlemeniz, ardından da dış ortamda en az sekiz saat bekleterek kurutmanız gerekir.

Ancak, tüm bunlar zahmetli ve vakit alan işlerdir. Yeni Samsung Twin-Cooling Plus Buzdolabı, üstün ve benzersiz teknolojisiyle tüketicileri zahmetten kurtararak zamandan kazandırıyor. Dondurucu ile soğutucunun kokularının karışmasından rahatsız olan ve yiyeceklerin uzun süre taze kalmasını isteyen kullanıcılara farklı ihtiyaçlara uygun değiştirilebilir modlar sunan Samsung TwinCooling Plus buzdolabı, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırırken mutfağa da “düzen” getiriyor.

Nem oranını %70’e kadar koruyarak gıdaların kokularının birbirine karışmasını önleyenTwinCooling Plus buzdolabı; soğuk havanın her rafa dengeli dağılmasını sağlayan Multi Airflow (Çoklu Hava Akışı) teknolojisi ve anti bakteriyel koruyucu sayesinde gıdaları normalden çok daha uzun süre taze olarak muhafaza ediyor.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: