Facebook App ID is missing!

Buzdolabı Poşeti ile Mutfakta Alternatif Çözümler

Buzdolabı poşeti kadar basit bir mutfak eşyası bile, mutfakta yaşanan kimi problemlere çözüm getirebilir. Buzdolabı poşeti, içinde saklanan besini koruma amacıyla üretildiği için sıradan poşetlere göre daha kalın ve korunaklıdır. Hava ve nemi dışarda tutan kilitli buzdolabı poşetleri sayesinde de gıdalar daha uzun süreler saklanabilir. Yani, mutfakta tasarruf etmenin anahtarlarından biridir. Klasik özelliklerinin yanı sıra buzdolabı poşeti birçok işe yarayabilir…

Dondurma Saklamanın En İyi Yolu

Kutusuyla beraber buzluğa atılan dondurmalar zaman içinde soğuktan aşırı sertleşir ve istediğiniz zaman buzluktan çıkarıp yemek için gerekli kıvamda olmaz. Bir de tabi uzun süre dolapta kalan dondurmanın buzlanma derdi var. Dondurmayı kutusuyla beraber bir buzdolabı poşetinin içine koyarak buzlukta muhafaza ederseniz hem kıvamı olması gerektiği gibi kalır hem de buzlanma derdi çözülür.

Ortalığı Kirletmemek İçin…

Bazı tatlı tariflerinden ötürü, mutfakta şeker, kurabiye ya da çikolata gibi malzemeleri ezip parçalamak zorunda kalabilirsiniz. Her ne kadar tatlının tadı, mutfağın temizlik derdini ortadan kaldıracak kadar güzel olacak olsa da ortalığı boşu boşuna kirletmenize gerek yok. Bir şey ezip ufalamanız gereken durumlarda, malzemeleri bir poşetin içine koyup işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde etrafı kirletmeden tarife uyabilirsiniz.

 

 

 

Buzdolabı Poşeti Bazen de Mutfak Eldiveni

Mutfak eldiveni kullanmanız gereken acil bir durumda kaldınız ve ortada eldiven yok! Elinize geçieceğiniz bir orta boy buzdolabı poşeti sizin için aynı işlevi görebilir…

Kase Görevi

Malzemeleri karıştırmanız gereken soslu ve sıvı ağırlıklı tariflerde ya da et marine etmek için buzdolabı poşedini bir kase gibi kullanabilirsiniz. Bütün malzemeleri poşetin içine atın ve poşeti kilitledikten sonra ellerinizle malzemeleri karıştırın. Özellikle dışarıya piknik ya da kamp için yiyecekler hazırlayıp yanınızda taşımak için çok kullanışlı bir taktik.

Ev Yapımı Hazır Yemek

Günümüz koşuşturmacasında insan her zaman yemek yapmak için yeterli zamanı bulamıyor. Önceden hazırladığınız, doğranmış ve pişirilmeye hazır yemekleri porsiyonlara ayırıp, buzdolabı poşetlerinde saklayarak hayatınızı kolaylaştırabilrsiniz. Ayrıca sakladığınız yiyecekleri yatay bir şekilde buzluğa yerleştirerek dondurmak, size depolama alanı konusunda da kolaylık sağlar.

Site Footer