Facebook App ID is missing!

Bulut ile Güvenli ve Hızlı Erişimin Tadını Çıkartın

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde nüfusun yüzde 85’i cep telefonu ve mobil cihazların kendi hayat kalitelerini yükselttiği görüşünde. Mobil cihazların hayat kalitesini artırdığı görüşü, hiç bir yaş, cinsiyet ya da eğitim grubunda yüzde 70’in altına düşmüyor ve toplumda genel kabul görüyor. Kadınların yüzde 86’sı, erkeklerin ise yüzde 84’ü bu cihazların hayat kalitelerini yükselttiğini savunuyor. Mobil cihazlar en çok 25-34 yaş aralığında vazgeçilmez. Bu yaş grubunda yanıt verenlerin yüzde 92’si mobil telefon ve cihazların hayat kalitelerini yükselttiği görüşünde. Yaş ilerledikçe bu görüşten uzaklaşılıyor. 44-54 yaş aralığında yanıt verenlerin yüzde 81’i, 55 yaş üstünde yanıt verenlerin ise yüzde 78’i bu görüşü paylaşıyor.

Hem bireysel hem de kurumsal kullanıma uygun farklı ölçeklerde üretilen NAS çözümleri herkes için mobilite vaadiyle geliyor. Günümüzde işletmelerde artış gösteren mobil çalışanların varlığı ve bilgilerine her zaman her yerden güvenle ulaşabilme ihtiyacıyla ortaya çıkan NAS teknolojileriyle herkes güven içerisinde mobil olarak işlerini yürütüyor.

ZyXEL de bu konuda önemli çözümler sunan şirketlerin başında geliyor. Öncelikle Google Drive, iCloud ve Dropbox gibi genel bulut çözümlerinin yanında kullanıcıların kendi ev ya da ofislerinde kurabilecekleri özel bulut sistemleri de mevcut. Ancak özel bulut çözümlerinde bazen erişim yavaş ve güvensiz olabiliyor ve insanlar çoğu zaman verilerini bu özel bulut çözümlerinde depolamak istemiyor. ZyXEL de tam bu noktada işletmelere hibrit bulut çözümlerini öneriyor. ZyXEL’in zCloud uygulaması tüm bilgilere her zaman ve her yerden esnek ve hızlı bir şekilde erişim olanağı sunmasının yanında güvenliği de ön plana alıyor.

  • ZyXEL NAS540, üzerinde bulunan 1.2 GHz’lik çift çekirdekli işlemcisi ve 1 GB DDR3 RAM kapasitesi hafızası ile yüksek veri transferi gerektiren işlemlerde performans sorunun önüne geçiyor. Ürün, fotoğraf makinesi veya video kamerası gibi cihazlardaki dosyaları, hızlı USB portları üzerinden 130 MB/saniye’ye varan hızlarda okuyabiliyor ve 48 MB/saniye’ye varan hızlarda yazabiliyor.
  • Ayrıca yine NAS540 ile birlikte kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan ZyXEL’in yenilikçi servisi myZyXELcloud DDNS servisi sayesinde kullanıcılar cihazlarını tek bir bulut hesabına kaydederek oluşturacakları tek bir link üzerinden cihaza direkt olarak erişebiliyorlar.
  • 4 disk slotu bulunan ZyXEL NAS540 Ağ Veri Depolama cihazı bu sayede toplam 24 Terabyte’lık veri depolama kapasitesine erişebiliyor. Ev ağlarında en çok ihtiyaç duyulan müzik, video ve fotoğraf arşivleme sorunlarına gerçek bir çözüm sunan NAS540, bu kapasitesi sayesinde 6000 film, 4 milyon müzik veya 6 milyon fotoğraf dosyasının depolanabilmesine izin veriyor.
  • Tüm bunlara ek olarak ZyXEL NAS540 yedekleme ve daha hızlı performans için RAID 1, 5, 6 veya 10 desteği de sunuyor. Bu özellikler sayesinde 4 disk kapasiteli NAS540 sistemi herhangi bir disk hatası oluşsa bile verilere güvenli bir şekilde erişilebilmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar bir diskin arızalanması durumunda bile çalışmaya devam edebiliyor ve diski değiştirseler bile hiçbir veri kaybı yaşamıyorlar.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: